Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W MPK zbierają krew dla dzieci potrzebujących - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W MPK zbierają krew dla dzieci potrzebujących
16-01-2015 12:37   Janusz Ludwiczak
Honorowi dawcy z MPK kierują się z pomocą do dzieci z chorobami nowotworowymi i zapraszają na otwartą zbiórkę krwi, która odbędzie się na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej w najbliższy weekend.

W sobotę i niedzielę, w godz. od 8 do 13 w zajezdni tramwajowej MPK przy ul. Głogowskiej stanie specjalny krwiobus, w który będzie można oddać krew, której potrzebują dzieci dzieci z chorobami nowotworowymi. Chętni będ mogli zapisać się do banku dawców szpiku kostnego.

Klub HDK PCK przy poznańskim MPK liczy 44 lata. W tym czasie zdołał zebrać prawie 40 tysiące litrów krwi, która ratowała życie pacjentów cierpiących na schorzenia onkologiczne, chorych dzieci, a także ofiar wypadków drogowych.W klubie jest około 500 aktywnych dawców krwi, a to oznacza, że prawie co piąty pracownik MPK regularnie oddaje honorowo krew. Zbiórki krwi organizowane są w MPK Poznań kilka razy w roku. Podczas każdej takiej akcji zgłasza się kilkudziesięciu dawców - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.


Fot: Roman Modrzyński/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: W zajezdni polała się krew

Komentarze (1)

17-01-2015 09:35:06
sicilpol
To się ceni, bardzo przydatna akcja. Te dzieci nie powinny przeżywać to co przeżywają, a jak już się stanie, to powinny mieć wszelkie szanse na wyzdrowienie i nie powinno nic im zabraknąć.
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: