Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powołano inżyniera ruchu. Wkrótce będzie też oficer rowerowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powołano inżyniera ruchu. Wkrótce będzie też oficer rowerowy
14-01-2015 23:03   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Łukasz Dondajewski został Miejskim Inżynirem Ruchu, który wraz ze swoim zespołem działa w Wydziale Transportu i Zieleni Urzędu Miasta. Wiceprezydent Maciej Wudarski zapowiedział również konkurs na stanowisko oficera rowerowego.

Do moich zadań będzie należało zintensyfikowanie działań oraz podjęcie nowych związanych z priorytetowym traktowaniem transportu publicznego, rowerowego i pieszego, rozważenie likwidacji niektórych zbędnych znaków drogowych oraz zmian w funkcjonowaniu przycisków dla pieszych - szczególnie w rejonach znaczącego udziału liczby pieszych-, wyznaczenie zatoczek postojowych dla samochodów realizujących dostawy do sklepów lub firm kurierskich lub umożliwiające krótki postój - np. przy dworcu PKP - powiedział Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Miejski Inżynier Ruchu będzie według zasady efektywnego transportu, spełniającego oczekiwania społeczeństwa, korzystnego ekonomicznie, minimalizującego jednocześnie szkodliwy wpływ środków transportu na środowisko. Środkami, poprzez które będzie realizowana tak polityka jest rozwój i propagowanie komunikacji rowerowej i transportu publicznego, promowanie pieszych podróży i grupowych dojazdów, budowa systemów Parkuj i Jedź oraz edukacja mieszkańców w zakresie transportu.

Do Miejskiego Inżyniera Ruchu zgłaszać się będzie wnioski dotyczące organizacji ruchu. To właśnie MIR wydawać będzie zezwolenia na przeprowadzenie imprez, które powodują utrudnienia w ruchu lub wymagają korzystania z drogi w sposób szczególny. Wnioski składać się będzie właśnie do Inżyniera 30 dni przed imprezą, a wydanie decyzji odbywać się będzie min. 7 dni przed imprezą.

Miejski Inżynier Ruchu będzie działać w Wydziale Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania, póki co w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Wilczak 16, e-mail: mir@um.poznan.pl.

Wiceprezydent Maciej Wudarski zapowiedział również konkurs na stanowisko oficera rowerowego.

Oficer rowerowy to postulat zgłoszony kilka miesięcy temu przez środowiska miejskie. Uznaliśmy, że utworzenie stanowiska ds. polityki rowerowej to działanie jak najbardziej zasadne. Całość działań zmierzać będzie do zwiększenia udziału ruchu rowerowego w całej komunikacji miejskiej. Pracy jest sporo bo jakość infrastruktury rowerowej nie jest na najwyższym poziomie. Długość ścieżek jest niewystarczająca. Będziemy starać się o unijne środki, by to poprawić - powiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

W tym tygodniu ogłoszony zostanie konkurs na to stanowisko.

Szukamy osoby z wykształceniem wyższym, co najmniej trzyletnim stażem pracy i znajomością dobrych praktyk w zakresie tworzenia infrastruktury rowerowej i promocji ruchu rowerowego, zarówno z Polski jak i spoza kraju. Liczymy na przedstawienie własnego pomysłu na rozwój systemu rowerowego. Kandydat powinien też wykazać się umiejętnością współpracy ze stowarzyszeniami i organizacjami działającymi na rzecz usprawnienia ruchu rowerowego - powiedziała Violetta Wabińska-Chmielewska, dyrektor Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: