Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZKZL deklaruje pomoc mieszkańcom kamienicy przy Siemiradzkiego 2 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZKZL deklaruje pomoc mieszkańcom kamienicy przy Siemiradzkiego 2
13-01-2015 09:21   Janusz Ludwiczak
W sobotę pisaliśmy o problemie mieszkańców kamienicy przy ul. Siemiradzkiego 2, którą wyremontowało miasto.
- Pod oknami naszej kamienicy przez cały rok leżą sterty śmieci. Na podwórzu są pojemniki, w których dzień w dzień grzebią kloszardzi i tutejsze pijaczki. Śmieci po wygrzebaniu trafiają pod okna naszych mieszkań przy bramie do kotłowni jak do sortowni. Kloszardzi stworzyli sobie tam śmierdzącą toaletę - alarmują nas mieszkańcy kamienicy przy ul. Siemiradzkiego 2, którą za ponad 11 mln zł wyremontowało miasto. ZKZL zgłaszał ten problem wielokrotnie do policji i straży miejskiej. Ponadto firma sprzątająca została zobowiązana do czestszej kontroli czystości podwórza.

Pod oknami naszej kamienicy przez cały rok leżą sterty śmieci. Na podwórzu są pojemniki, w których dzień w dzień grzebią kloszardzi i tutejsze pijaczki. Śmieci po wygrzebaniu trafiają pod okna naszych mieszkań przy bramie do kotłowni jak do sortowni. Kloszardzi stworzyli sobie tam śmierdzącą toaletę - alarmują nas mieszkańcy kamienicy przy ul. Siemiradzkiego 2, którą za ponad 11 mln zł wyremontowało miasto. Więcej w artykule: Siemiardzkiego 2: Podwórze wyremontowanej przez miasto kamienicy to śmietnik i toaleta kloszardów.

Problem grupy mężczyzn, którzy podwórza trzech kamienic przy ul. Siemiradzkiego i ul. Chełmońskiego traktują jako miejsce swoich towarzyskich spotkań jest nam doskonale znany. Wielokrotnie interweniowała w tej sprawie Straż Miejska. Na miejscu regularnie bywa też policja. Niestety po spisaniu doskonale już znanych tym służbom personaliów osób uczestniczących w "spotkaniach", strażnicy czy policjanci wracają do innych obowiązków, a panowie wracają na podwórze. Dzieje się tak zazwyczaj wiosną i latem - wyjaśnia Magdalena Gościńska, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Jeśli chodzi o bałagan, dopiero w ostatni poniedziałek mieszkańcy kamienicy zgłosili nam, że kubły na śmieci są pełne odpadów. Jeszcze tego samego dnia śmieci wywieziono. Zobowiązaliśmy firmę sprzątającą do częstszej kontroli czystości podwórza - wejścia do kotłowni. Będziemy rozmawiać z miejskimi służbami, także z Moprem, by wspólnie znaleźć rozwiązanie tej trudnej do zaakceptowania przez mieszkańców sytuacji - tłumaczy Magda Gościńska z ZKZL.


Fot: kokto13
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Siemiardzkiego 2: Podwórze wyremontowanej przez miasto kamienicy to śmietnik i toaleta kloszardów

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: