Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Była podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i szefowa NFZ będzie wiceprezydentem Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Była podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i szefowa NFZ będzie wiceprezydentem Poznania
13-01-2015 07:57   Janusz Ludwiczak
Agnieszka Pachciarz ma być wiceprezydentem Poznania. IV zastępca prezydenta Poznania nadzorować będzie politykę zdrowotną, społeczną oraz mieszkaniową miasta.

Ogłoszenie czwartego wiceprezydenta nastąpi we wtorek. Jacek Jaśkowiak zapowiadał, że jego czwartym zastępcą będzie kobietą.

Agnieszka Pachciarz ma być odpowiedzialna za politykę zdrowotną, sprawy społeczne i mieszkaniowe. Podlegać będą jej miejskie przychodnie i szpitale, a także Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, Towarzystwo Budownictwa Społecznego, MOPR oraz Zespół Dziennych Domów Pomocy.

Agnieszka Pachciarz ma 41 lat, urodziła się w Jarocinie, pochodzi z Panienek w gminie Jaraczewo. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2004 r. uzyskała uprawnienia radcy prawnego, współpracowała z organizacjami samorządu lekarskiego i instytucjami administracji zdrowotnej. Od 2005 r. zarządzała jednostkami służby zdrowia w Słupcy i Pleszewie.

W marcu 2012 r. została mianowana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia w rządzie Donalda Tuska. Trzy miesiące później została prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia, którym była do końca 2013 roku. Następnie była prezesem spółki kapitałowej Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej, należącej do Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

13:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
Ptasia sobota - warsztaty edukacyjne dotyczące dokarmiania miejskich ptaków

16:00
Palmiarnia Park Wilsona
Gwiazdka w Palmiarni
w godz. 16:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: