Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZTM chce zatrudniać prawie 200 pracowników - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZTM chce zatrudniać prawie 200 pracowników
09-01-2015 07:11   Janusz Ludwiczak
Do 199 ma wzrosnąć liczba etatów w Zarządzie Transportu Miejskiego. W jednostce, która odpowiada za komunikację miejską ma być więcej kierowników i specjalistów niż kasjerek. Władze miasta przeprowadzą audyt w ZTM.

Dwa lata temu Zarząd Transportu Miejskiego zatrudniał 167 pracowników. W 2014 roku liczba etatów w ZTM zwiększyła się do 175. Miejska instytucja, która odpowiedzialna jest za komunikacje miejską chce w tym roku zatrudnić aż 199 pracowników. W dodatku więcej ma być kierowników i specjalistów. O 20 miejsc ma zmniejszyć się liczba kasjerek i kontrolerów.

ZTM tłumaczy, że nowi pracownicy są potrzebni, gdyż w ciągu pięciu liczba obsługiwanych linii wzrosła dziewięciokrotnie - do 144 połączeń.

Od momentu powstania w 2009 roku, ZTM Poznań tylko raz (o 10 etatów) zwiększył zatrudnienie, mimo zwiększania w tym czasie również zakresu zadań, takich jak: zarządzanie infrastrukturą przystankową i torowo-sieciową, dworcami, systemem rowerów miejskich, parkingami, powierzchniami handlowymi. Od momentu powstania w 2009 roku, ZTM Poznań znacznie zwiększył terytorialny zakres wykonywanych zadań w obsłudze publicznego transportu zbiorowego. Oprócz Poznania, jednostka organizuje w pełni lub współorganizuje komunikację zbiorową w 13 podpoznańskich gminach - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Obecnemu dyrektorowi ZTM zarzuca się, że zatrudnił 10 pracowników z firmy telekomunikacyjnej, w której wcześniej pracował. ZTM przekonuje, że konkursy dotyczące kadr przeprowadzane są zgodnie z prawem i może w nich startować każdy, kto spełnia wymagania.

Na przełomie stycznia i lutego przeprowadzony zostanie audyt, który wykaże, czy zatrudnienie nowych pracowników w ZTM jest konieczne.


Komentarze (2)

10-01-2015 09:34:26
Hania
Bylam wczoraj z ZTM na ul.Matejki, wielki pokoj, siedzi jedna panienka, wkolo kilka pustych biurek byc moze juz sie szykuja na nowych pracownikow/?/ Nikt nie wie tak do konca czy te 200 etatow jest rzeczywiscie potrzebne a wiec DZIEKI Bogu za audyt !!!
10-01-2015 01:04:07
paramido
czystki! Czystki po tych rozhasanych latach...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: