Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kąciku miała zrodzić się poezja z życia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kąciku miała zrodzić się poezja z życia
07-01-2015 08:12   Janusz Ludwiczak
Na ścianie kamienicy przy ul. Kącik miały w zeszłym roku pojawić się cytaty znanych wieszczy. Autorzy projektu "Poezja tym co rodzi się z życia" otrzymali od miasta 9,5 tys. zł na realizacje projektu w ramach programu "Centrum warte Poznania".

Na początku lutego zeszłego roku Urząd Miasta ogłosił konkurs "Centrum warte Poznania" na uatrakcyjnienie miasta, w tym również Łazarza. Projekt miał szanse nawet na 50 tysięcy złotych dofinansowania. Przez miesiąc można było nadsyłać prace konkursowe. Pomysły oceniło 12 osób, w tym przedstawiciele Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania, Urzędu Miasta Poznania, Centrum Kultury Zamek, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Rad Osiedli: Stare Miasto, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, św. Łazarz, Wilda i Jeżyce.

13 130 zł otrzymała Galeria Raczej z ul. Głogowskiej 53 na realizację warsztatów rzeźby w drewnie na Łazarzu. Projekt ten został zrealizowany. Rzeźby zrobione z drewna, które powstawały w czerwcu i lipcu w Parku Wilsona, przy Arenie i Ogrodzie Łazarz można było na przełomie października i listopada oglądać w dawnym koktajl-barze Hortex przy ul. Głogowskiej 29.

Z kolei Tomasz Genow i Joanna Pańczak, autorzy projektu "Poezja tym co rodzi się z życia" otrzymali 9 500 zł na umieszczenie wierszy na ścianach budynków. Jeden z nich napisany miał zostać oddolnie, przez samych poznaniaków. Autorzy projektu ponadto otrzymali nagrodę za pomysł w kwocie 1 tys. zł. W ramach projektu ściana kamienicy przy ul. Kącik miała zamienić się w "kącik poezji". Na budynku kamienicy miały pojawić się cytaty tekstów znanych wieszczy, tak jednak się nie stało.

Faktycznie wiersz miał się pojawić przy Rynku Łazarskim 16, ale Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych uznał, że ściana jest zbyt zaniedbana. ZKZL nie wyraził ostatecznie zgody na realizację projektu. Długo o to walczyliśmy, decyzja przyszła dość późno a my musieliśmy zamknąć projekt przed końcem roku, dlatego zdecydowaliśmy się na realizację na Sikorskiego (budynek własności ZKZLu). W przyszłości chcielibyśmy kontynuować projekt, wtedy już na pewno na którejś z łazarskich ścian - wyjaśnia Joanna Pańczak, autorka projektu "Poezja tym co rodzi się z życia".


Komentarze (5)

10-01-2015 22:56:14
Bazyli
To jest kamienica prywatna. Dziwne gdyby się właściciel(e) zgodzil(i). Dlaczego elewacja miałaby być popisana, nawet gdyby to były cytaty wieszczów, to i tak okoliczny "element" dopisał swoje (zapewne wulgarne) "wiersze". Coraz głupsze pomysły dotyczą ostatnio Łazarza, a to co jest istotne, czyli zmiana wizerunku targowiska (którego wygląd jest skandaliczny) jest sprawą zamiataną pod dywan. Szkoda, że na tych fotkach nie widać brudu okolicy, nieuporządkowanego terenu itd...
07-01-2015 22:10:32
ŁAZARZ KING
ŚWIETNY POMYSŁ. ALE NIESTETY TU JEST ŁAZARZ !!! TUTAJ DIABEŁ NIE CHODZI SPAĆ, OBALA JABOLA W POBLISKIEJ BRAMIE, DEWASTUJE KLATKI SCHODOWE LUB BIJE SIĘ Z POLICJĄ... JEDYNE GRAFFITI JAKIE TUTAJ PASUJE TO: HWDP, KOLEJORZ, SMIERĆ KONFIDENTOM... JEDYNE CYTATY JAKIE TU PADAJĄ TO WULGARYZMY POWTARZANE PRZEZ MŁODZIEŻ Z PATOLOGICZNYCH RODZIN.
07-01-2015 19:21:52
Ewa M
Czy ktoś się zastanowił, kto za rok, dwa ... kilka lat i za czyje pieniądze ma dbać o stan wierszy na elewacji ? Dzis może włascicielem jest ZKZL, za jakis czas powstanie Wspólnota Mieszkaniowa i nikt wówczas właścicielom takiego budynku nikt nie dołoży pieniędzy na ten cel. Projekt może i chwalebny, ale bez zabezpieczeń finansowych w perspektywie.
07-01-2015 14:57:26
Ja
A Właściciele się zgodzili?
07-01-2015 10:00:10
M.Łazarz
Przedstawiciel Rady Osiedla Św.Łazarz pozytywnie opiniował ten projekt i zabiegaliśmy o jego realizację.Szkoda że autorzy nie poinformowali Rady Osiedla o problemach z realizacją i wykonali go na innym terenie.Podejrzewam że gdyby nie nasze wsparcie projekt nie znalazłby się w finale konkursu Centrum Warte Poznania.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: