Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

GOAP: "Ekipy FB Serwis będą pracować więcej i dłużej" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
GOAP: "Ekipy FB Serwis będą pracować więcej i dłużej"
06-01-2015 02:18   Janusz Ludwiczak
Otrzymujemy od Państwa sporo sygnałów o bałaganie śmieciowym. Od stycznia za wywóz śmieci odpowiada firma FB Serwis. Tymczasem na wielu posesjach zalegają śmieci od przynajmniej trzech tygodni. Przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci. Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" deklaruje, że przedstawiciele wykonawcy, firmy FB Serwis w najbliższych dniach zaprowadzą porządek na Łazarzu.

O śmieciowym bałaganie pisaliśmy już kilkukrotnie. Otrzymujemy od Państwa wiele sygnałów nie tylko o brakujących pojemnikach i kontenerach na śmieci, ale również odpadach, które zalegają nawet od trzech tygodni. Przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci.

Jesteśmy po spotkaniu z przedstawicielami FB Serwis i Remondis Sanitech. Przedstawiliśmy nasze żądania, by jak najszybciej zaprowadzić porządek na podwórkach i posesjach. Sygnałów o nieprawidłowościach jest sporo. Wykonawcy zobowiązali się do wydłużenia godzin pracy i skierowania dodatkowych ekip. Będziemy to nadzorować. W najbliższych dniach mieszkańcy powinni odczuć poprawę. Niewątpliwie nowy system będzie można w pełni ocenić dopiero po dwóch tygodniach, kiedy ten pierwszy harmonogram wykonawcy zaczną realizować. Sygnały o nieprawidłowościach można nadsyłać na adres bok@goap.org.pl - powiedział nam Walerian Ignasiak, rzecznik Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".

GOAP zapewnia, że podjęto natychmiastowe i zdecydowane działania zmierzające do jak najszybszego usunięcia odpadów zalegających na niektórych nieruchomościach.

Wykonawcy zobowiązali się skierować do obsługi dodatkowe pojazdy i ekipy odbierające odpady oraz wydłużyć czas ich pracy. W poniedziałek, 5 stycznia, w Poznaniu odpady odbierało ponad 150 specjalistycznych samochodów należących do obu wykonawców. Od środy będzie ich jeszcze więcej i będą pracować dłużej, a także w sobotnie przedpołudnie. Zdecydowano też podjąć rozmowy z Zarządami największych poznańskich spółdzielni mieszkaniowych w sprawie skoordynowania działań w zakresie odbioru odpadów z osiedli oraz jak najszybszego zaprowadzenia porządku w tych osiedlowych altankach, w których zalegają odpady. W rozmowach z przedstawicielami wykonawców podkreślono, że Związek będzie konsekwentnie domagał się od obu konsorcjów właściwego i rzetelnego wywiązywania się z realizacji zadań zapisanych w umowach na odbiór i zagospodarowanie odpadów - informuje Walerian Ignasiak z GOAP.

Równocześnie przepraszamy mieszkańców za niedogodności. Prosimy zarazem o zrozumienie zaistniałej sytuacji. Spowodowana jest ona nałożeniem się prowadzonej od tygodni operacji wymiany pojemników z występującym zwykle w okresie świątecznym znacznym wzrostem ilości odpadów komunalnych. Ponadto przejęcie obsługi poszczególnych sektorów przez jednego wykonawcę spowodowało także konieczność ujednolicenia harmonogramów odbioru odpadów. Obowiązujące w 2015 r. harmonogramy są dostępne na stronach internetowych ZM GOAP oraz poszczególnych Wykonawców. Zapowiadają oni także wprowadzenie w rejonach, w których okres pomiędzy ostatnim terminem odbioru starego a pierwszym nowego harmonogramu jest wyjątkowo długi, dodatkowego odbioru odpadów. W najbliższych dniach wszystkie nieprawidłowości związane z odbiorem odpadów będą systematycznie eliminowane. Związek będzie konsekwentnie nadzorował i kontrolował realizację zobowiązań przyjętych podczas dzisiejszych spotkań przez wykonawców - przekonuje Walerian Ignasiak, Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Michał
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Śmieciowy bałagan trwa: brakuje pojemników, od trzech tygodni nie wywożą śmieci

ZOBACZ TAKŻE: Grozi nam śmieciowy bałagan?

ZOBACZ TAKŻE: Od stycznia Hiszpanie będą wywozić śmieci - wymieniają pojemniki i kontenery

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

06-01-2015 19:20:43
Tomek
Panie Jaśkowiak, zacznie Pan działać? Czy znowu Pana coś zaskoczy, jak to było z rozkładem jazdy MPK?
06-01-2015 13:02:27
POZNANIAK
w dniu wczorajszym na Junikowie miały być odebrane worki z papierem oraz szkłem , odebrano jeden worek z papierem a drugi pozostał? pozostał jeszcze worek ze szkłem. jutro ma być odebrana reszta plastik +zmieszane , jestem ciekawy co to będzie. na mojej ulicy stoją nie odebrane worki , a co na to GOAP !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: