Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grozi nam śmieciowy bałagan? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grozi nam śmieciowy bałagan?
31-12-2014 06:45   Janusz Ludwiczak
Przy ul. Palacza od dwóch tygodni nie są wywożone są śmieci. Z kolei mieszkanka ul. Bogusławskiego miała problem z wyjazdem z garażu po tym jak pracownicy FB Serwis zostawili kontenery na śmieci na drodze wewnętrznej. Na dodatek pojemniki te znalazły się nie na tej posesji, na której miały. Nasi Czytelnicy narzekają na rewolucję śmieciową, jaka ma rozpoczą się od 1 stycznia 2015.

Od stycznia śmieci na Łazarzu i Grunwaldzie wywozić będą Hiszpanie - konsorcjum firm FBSerwis S.A oraz Cespa Espaniola, a nie jak dotychczas Remondis Sanitech. Obecnie trwa wymiana pojemników i kontenerów na śmieci. Cała operacja miała zakończyć się 29 grudnia. Tak jednak się nie stało. We wtorek otrzymaliśmy telefon od naszej Czytelniczki, która miała problem z wyjazdem z garażu, po tym jak pracownicy FB Serwis zostawili kontenery na śmieci na drodze wewnętrznej.

Zastawiono mi wyjazd z garażu. Pojemniki znalazły się w złym miejscu. Jest na nich oznaczenie Chociszewskiego 7-13, a pracownicy FB Serwis zostawili kontenery na śmieci na ul. Bogusławskiego. Kierowcy powiedzieli, że oni tylko rozwożą pojemniki i nic to nie obchodzi - powiedziała w rozmowie telefonicznej do naszej redakcji Agnieszka Grzelczak.

Po interwencji naszej Czytelniczki pracownicy FB Serwis przestawili kontenery śmieciowe pod właściwy adres. To nie jedyny problem z rewolucją śmieciową. Inny nasz Czytelnik zauważa, że od dwóch tygodni zalegają śmieci na jednej z posesji przy ul. Palacza.

FB Serwis - to skandal śmieci są jak są. Jak był Remondis to takiego burdelu nie było. Remondis zawsze w piątek wywoził śmieci i było czysto. Te śmieci mają już 2 tygodnie - pisze do nas Karol Kroll na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

We wtorek nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami FB Serwis i Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP). Będziemy sprawdzać jak wygląda śmieciowa rewolucja i czy firma FB Serwis wywiązuje się ze swoich obowiązków. Czekamy również na Państwa sygnały.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Karol Kroll (1-5), Agnieszka Grzelczak (6-14)
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Od stycznia Hiszpanie będą wywozić śmieci - wymieniają pojemniki i kontenery

ZOBACZ TAKŻE: Ustawa śmieciowa weszła w życie. Za wywóz odpadów zapłacimy 12 zł, a za nieposegregowane 20 zł

ZOBACZ TAKŻE: Wysypisko śmieci powstało przy Śniadeckich 12

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (17)

04-01-2015 16:37:05
JS
Tylko prawdziwy głąb nie potrafi odmienić przez przypadki słowa głąb. Tak więc Pawle, pokazałeś wszem i wobec, kto tu jest prawdziwym głąbem i burakiem.
04-01-2015 15:14:19
pawel.sporting
Ale jesteście głęby fb serwis będzie musiało gdzieś ukryć koszty wygraniem przetargu tak niską ceną.Będziecie mieć śmieci odbierane na łazarzu raz na 2 tygodnie,z kamienic.Na wildzie będzie odbierać remondis i odbieraą tak jak odbierali dotychczas.Przynajmniej 1 raz w tygodniu.A w niektórych kamienicach nawet 2 razy w tygodniu.Powodzenia szczury was zjedzą.
04-01-2015 13:00:30
Hania
pawel.sporting, głębami nikt tutaj nie jest, tak nieladnie od Nowego Roku nazywac nas w ten sposob. Skad masz takie wiadomosci ? Masz harmonogram wywozu smieci na Lazarzu ? Ja mam harmonogram wywozu smieci z naszego budynku i nareszcie smieci wywozone beda po wielu latach zaniedbania w tej kwestii - 2 razy w tygodniu !!! :) po monitach lokatorow. Nie pisz czegos co nie jest poparte faktami.
03-01-2015 21:41:19
pawel.sporting
Ale jesteście głęby fb serwis będzie musiało gdzieś ukryć koszty wygraniem przetargu tak niską ceną.Będziecie mieć śmieci odbierane na łazarzu raz na 2 tygodnie,z kamienic.Na wildzie będzie odbierać remondis i odbieraą tak jak odbierali dotychczas.Przynajmniej 1 raz w tygodniu.A w niektórych kamienicach nawet 2 razy w tygodniu.Powodzenia szczury was zjedzą.
31-12-2014 20:47:14
Miwszkanka Kolejowej
Mamy wspólny śmietnik przy posesjach Kolejowa 14 i 15 .Pojemniki na śmieci niesegregowane były dotychczas dwa, nowa firma postawiła jeden .Myślę że ten problem zostanie rozwiązany przez Zarządców naszych domów, tym bardziej ,że rozliczamy się ze śmieci jako dwie wspólnoty.
31-12-2014 17:52:12
Z Łazarza
Fb Serwis nie postawił w wielu miejscach kontenerów chociaż ma to zapisane w umowie.Na Potworowskiego postawili przy postoju taksówek.Ale bałagan jest także na Winogradach ,które od jutra obsługuje firma z Obornik.
31-12-2014 16:15:13
Ewa M
Na Hetmańskiej to samo Remondis zabrał pojemniki , a FB serwis nie postawił nowych; na stronie FBserwis , brak duzej czesci adresów, czy nie zamierzają obslugiwać ??
31-12-2014 16:09:50
Bieganek
A u nas (Głogowska) ledwo FB postawiło 'swoje' pojemniki (ok. połowy grudnia) - oczywiście 'obsługiwane od 1 stycznia', stary wywoziciel zabrał swoje. I tak dwa tygodnie, ze świętami po drodze, nikt śmieci nie wywiózł. Ponadto nowych jest za mało - np. jeden na plastiki, zamiast dotychczasowych dwóch - bo 'GOAP zlecił tyle, ile wypada na liczbę mieszkańców kamienicy'. I z tego samego powodu nie dostaliśmy pojemnika na papier, bo 'GOAP' uważa, że jest nam niepotrzebny.
31-12-2014 14:58:49
Agnieszka Glapa
Przy Arciszewskiego pojemniki są zasypane śmieciami, praktycznie ich nie widać, jak otworzy się furtkę do "śmieciarni" to się wysypuje :). Nowe pojemniki stoją przed "wysypiskiem" jak wystawka. Na posesji obok tak postawiono kontenery, że przewróciła się prowizoryczna brama wjazdowa.
31-12-2014 14:43:03
M.
Częściowo za bałagan odpowiadają firmy, które do tej pory wywoziły śmieci. FB Serwis przejmuje naszą dzielnicę od jutra, a niektóre firmy zabrały swoje kontenery już w połowie grudnia. Inną sprawą jest to ile nowych kontenerów podstawił FB Serwis - u nas kiedyś było 9 na zmieszane odpady, po zmianie firmy tylko 4.
31-12-2014 14:36:17
Tomek
Tak jest jak urzędnicy biorą się za sprawy, które powinien regulować wolny rynek. Dlaczego Państwo ma zajmować się moimi śmieciami? Chory kraj...
31-12-2014 12:42:49
figa
na głogowskiej (między Wyspiańskiego a Limanowskiego) podobna sytuacja. Śmieci wywożone były co czwartek. Z racji świąt śmieci siłą rzeczy gromadzi się więcej. Minęły 2 tygodnie i nie ma już miejsca w kontenerach na ich składowanie i dlaczego firmy wywożące odpady nie mogą zorganizować wywózki w inny dzień pracujący (skoro były święta). Wiek XXI mamy? hmm...
31-12-2014 11:34:44
ojla
Jeśli FB zaczyna od stycznia, to pretensje o śmieci zalegające od dwóch tygodni należy kierować jednak do Remondis - czy się mylę?
31-12-2014 11:07:17
abe
Kolejowa/ Łukaszewicza jest jeszcze ciekawiej - nie ma pojemników w ogóle!
31-12-2014 09:38:07
Jan
Do dzisiaj za wywóz śmieci odpowiada Remondis. Jeśli odpady zalegają od dwóch tygodni to jest to wina Remondisu, a nie FB. Na Hiszpanów będzie można ponarzekać od jutra. Inna sprawa, że ludzie wypełnili kontenery FB już teraz, mimo, że była informacja, żeby korzystać z nich dopiero po nowym roku.
31-12-2014 08:44:55
Hania
FB Serwis ma wywozic sklepy od 1 stycznia 2015 teraz powinien to robic Remondis wiec pan Karol Kroll niepotrzebnie rzuca kamienie na nowa firme. Remondis olal wszystko bo u nas makulatura nie jest wywozona od dawna, przelewa sie na ziemie z kontenerow. Troche cierpliwosci zycze wszystkim w tym nadchodzacym 2015 roku.
31-12-2014 06:58:09
Onixa
U nas na Niegolewskich jest to samo :/
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: