Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trójwymiarowa gra w klasy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trójwymiarowa gra w klasy
28-12-2014 08:25   Janusz Ludwiczak
Wywodzący się z Krakowa Adrian Kolarczyk na podwórku kamienic przy ul. Matejki i Niegolewskich ustawił nietypową rzeźbę z drutu zbrojeniowego. Przedstawia ona trójwymiarowy rysunek do gry w klasy.

Podwórko przy zbiegu ulic Matejki 39 i Niegolewskich 16 wygląda jak wiele na Łazarzu: szare i ponure, z brakującą zielenią, zastawione samochodami. Adrian Kolarczyk postanowił ożywić je nietypową 5-metrową rzeźbą z drutu zbrojeniowego, która przedstawia grę w klasy w pionie.

Obecnie gra w klasy jest zapomnianą rozrywką, mało dzieci rysuje na chodnikach, czy podwórkach ten człekokształtny kontur. Zmiany urbanistyczne, powstawanie parkingów przy kamienicach i na ich podwórkach uniemożliwiają tego typu zabawę. Forma realizacji ma nawiązywać do dziecinnego rysunku, stąd wykorzystanie drutu zbrojeniowego średniej grubości oraz białej farby akrylowej, która, tak jak kreda znika z chodnika, będzie z upływem czasu odpadać z rzeźby - wyjaśnia Adrian Kolarczyk.

Adrian Kolarczyk wywodzi się z Małopolski, później przez wiele lat mieszkał w Krakowie, gdzie studiował na Akademii Sztuk Pięknych. W Poznaniu miał był tylko pół roku na wymianie semestralnej.

Do Poznania przyjechałem na wymianę semestralną, która miała trwać pół roku, ale zostałem póki co na stałe. Zatrzymał mnie Uniwersytet Arstyczny, który jest jedną z najlepszych tego typu uczelni w Polsce. Zostałem też dla dziewczyny. Początkowo mieszkałem na Wildzie, teraz mieszkam na Łazarzu, mam więc jakieś porównanie. Wydaje mi się, że jest tam więcej ludzi i nie ma tylu pustostanów co na Łazarzu. Łazarz wydaje mi się opustoszały. Ilość pustostanów zwraca uwagę - uważa Adrian Kolarczyk.


Komentarze (2)

28-12-2014 14:08:03
Hania
Tak, tak gra w Pajaca, tez pamietam :) Fajny pomysl !
28-12-2014 09:30:09
Basia
Maleńkie sprostowanie:) Gra w klasy miała trochę inny układ - prostokat podzielony linią pionową na dwie części, a następnie 4 ? 5? linii poziomych...a ta gra na łazarzu nosiła nazwę " w pajaca" ( zaznaczam, że na łazarzu, bo spotkałam się z nazwa "w chłopa")Instalacja wywołała taki "uśmiech dzieciństwa">>>
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: