Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Sylwestra już od rana nie zaparkujemy na Małeckiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Sylwestra już od rana nie zaparkujemy na Małeckiego
31-12-2014 00:04   Janusz Ludwiczak
W Sylwestra po godz. 8 lepiej nie zostawiać swojego samochodu na ul. Małeckiego. W obawie przed hucznym sylwestrem wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i parkowania. Kierowcy, którzy nie przestawią swoich aut będą musieli liczyć się ze 100-złotowym mandatem i 1 punktem karnym, a także poniosą koszty odholowania pojazdu.

Jak już informowaliśmy przed świętami podobnie jak w latach ubiegłych w dniu 31 grudnia na ulicy Małeckiego wprowadzony zostanie zakaz parkowania i zatrzymywania się. W tym miejscu pojawi się kilkanaście radiowozów i patroli policji. Wszystko w obawie przed hucznym sylwestrem.

Zakaz zatrzymywania się i parkowania obowiązywać będzie w Sylwestra już od godz. 8 od Rynku Łazarskiego do ulicy Gąsiorowskich, a także wokół skweru przy zbiegu ulic Granicznej i Łukaszewicza.

Ograniczenie w możliwości parkowania pojazdów na tej ulicy podyktowane jest względami bezpieczeństwa i wynika z doświadczeń nocy sylwestrowych, w latach ubiegłych. Chodzi przede wszystkim o możliwość prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych w związku z podpaleniami starych mebli. W takich przypadkach zaparkowane pojazdy nie tylko utrudniają prowadzenia takich działań, ale dodatkowo same są narażone na uszkodzenie lub spalenie - przekonuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Kierowcy, którzy nie przestawią swoich aut będą musieli liczyć się ze 100-złotowym mandatem i 1 punktem karnym, a także poniosą koszty odholowania pojazdu.

Po godzinie 8 wszystkie pojazdy pozostawione przy ul. Małeckiego zostaną odholowane na parking strzeżony a ich właściciele będą musieli ponieść koszty transportu i przechowania samochodu, ewentualnego mandatu a także utrudnień związanych z procedurą wydawania takiego pojazdu.
W ubiegłym roku wszyscy kierowcy przestawili swoje samochody co pozwoliło uniknąć opisanych problemów. Mam nadzieję, że w tym roku również takich problemów nie będzie
- wyjaśnia Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.

Możliwe również, że w sylwestra ulica Małeckiego będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.


Komentarze (3)

29-12-2014 23:22:09
gosc
Szkoda tylko że znak jest nieważny. Zasady umieszczania znaku B-36 (Zakaz zatrzymywania) są analogiczne jak znaku B-35 (Zakaz postoju) oraz dotyczą tych samych elementów drogi. Jeżeli zachodzi konieczność wprowadzenia znakiem B-35 okresowych ograniczeń postoju, to znak należy umieścić co najmniej z pięciodniowym wyprzedzeniem i zaopatrzyć w tabliczkę z napisem np. „Od dnia ...”, „W dniach ...” itp. Dzień miesiąca należy wpisać cyframi arabskimi, a miesiąc rzymskimi.
24-12-2014 17:22:35
my
hehe to ogień bd na granicznej albo kolejowej xD
23-12-2014 14:03:08
as
"Od Strusiej" ahahahahahahahahahayah
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: