Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W połowie przyszłego roku ruszy przebudowa ulicy Kolejowej, będzie kosztować 9 mln zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W połowie przyszłego roku ruszy przebudowa ulicy Kolejowej, będzie kosztować 9 mln zł
20-12-2014 07:24   Janusz Ludwiczak
Ulica Kolejowa przestanie przypominać XIX-wieczną drogę niemalże w samym środku ponad półmilionowego miasta. W przyszłym roku ruszy przebudowa ulicy. Inwestycja ma kosztować w sumie 9 milionów złotych. Po zakończeniu remontu arterią tą zaczną jeździć autobusy MPK.

Ulica Kolejowa to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych na Łazarzu, przebiega równolegle do ulicy Głogowskiej i jest często skrótem dla kierowców, gdyż jest dogodnym dojazdem od Hetmańskiej w stronę Targów i Dworca Zachodniego.

Stan ulicy tej pozostawia wiele do życzenia: dziurawe, krzywe i nierówne chodniki oraz zabytkowa kostka brukowa na jezdni powodująca dość spory hałas, szczególnie w godzinach nocnych, gdyż kierowcy mimo ograniczenia prędkości do 40 km/h jeżdżą tam z o wiele większą prędkością. Niejednokrotnie dochodziło tutaj do wypadków. Mieszkańcy od lat domagają się remontu chodników i nawierzchni. W przyszłym roku ma się to zmienić. Na początku przyszłego roku spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosi przetarg na przebudowę Kolejowej. Przebudowa ma ruszyć latem i potrwa dwa lata. Temat ten był omawiany podczas piątkowego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej Rady Miasta Poznania.

W I kwartale ma zostać ogłoszony przetarg. W połowie 2015 roku ruszy przebudowa ulicy Kolejowej. Jak zapewnił nas Kazimierz Skałecki z Poznańskich Inwestycji Miejskich inwestycja ma być realizowana przez dwa lata. Ulicą Kolejową ma zostać poprowadzony autobus. Po przebudowie będą tam specjalne zatoki - powiedziała Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

Przebudowa ulicy Kolejowej ma zakończyć się do końca 2016 roku. Inwestycja będzie kosztować łącznie 9 milionów złotych, z czego 4,5 mln zł pochodzić będzie z przyszłorocznego budżetu. W 2013 r. miasto przekazał 200 tys. zł na wykonanie projektu.

Projekt przebudowy Kolejowej zakłada przebudowę nawierzchni, wykonanie skrzyżowań wyniesionych i progów zwalniających, a także budowę zatok, które pozwolą na poprowadzenie linii autobusowej z Dworca Zachodniego w kierunku Hetmańskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejową będzie jeździć autobus. Na ulicy wytną drzewa


R E K L A M A

Komentarze (21)

30-12-2014 11:13:09
JS
edit: jedyne przewężenie nie ingeruje w chodnik, tylko w część miejsc postojowych na wysokości dawnej mleczarni. Nie sądzę, żeby komuś to przeszkadzało. Centrum Słodkiej Dekoracji ma swój wewnętrzny parking.
30-12-2014 11:10:38
JS
krscp, zanim zaczniesz obrażać innych radzę trochę się douczyć. Obejrzyj plan "inżynierze" i jeszcze raz obejrzyj, i jeszcze raz... może zrozumiesz. "Zatoka", o której piszesz jest wydzieloną częścią pasa drogowego (jezdni) wyłożoną kostką z rozbiórki. Nie ingeruje w chodnik. Ech, te prywatne uczelnie i ich światli absolwenci.
30-12-2014 10:01:50
krscp
@Ameba z Łazarza: Ale jesteś pewny/pewna, tego co piszesz, czy tylko postanowiłeś/-łaś poprawić sobie samoocenę obrażając innych? Zamiast się ośmieszać, spójrz w projekt organizacji ruchu na stronie ZDM a potem przekonaj nas, że przystanek pomiędzy Gąsiorowskich a Kanałową nie jest w zatoce. Zapewne stwierdzenie w projekcie "projektowana nawierzchnia zatoki autobusowej z kostki granitowej rzędowej pochodzącej z rozbiórki nawierzchni jedni ulicy Kolejowej" oznacza "stop pasy", inżynierze od siedmiu boleści.
24-12-2014 01:36:48
Ameba z Łazarza
Boże ludzie jacy wy jesteście tępi to szkoda gadać.. nie będzie zatoczek autobusowych tylko tzw stop pasy , zygzaki czy jak kto woli. Na chwile autobus stanie na ulicy i zabierze ludziz przystanku. Szczegółowy projekt na stronie ZDM i tutaj z resztą był publikowany roik temu. Widac ze większość z was kończyła szkoły humanitystyczne lub jakies wyższe szkoły gotwania na gazie....
24-12-2014 00:22:07
Misiu
bardzo się cieszę z tej inwestycji. Zastanawia mnie tylko sprawa puszczenia komunikacji zbiorowej, po drodze z wyniesionymi skrzyżowaniami i progami zwalniającymi. Czy to jest zgodne z przepisami?
22-12-2014 18:29:36
mieszkanka Kolejowej
Cieszymy się, że wreszcie coś ruszyło w sprawie remontu naszej ulicy. Przede wszystkim ważna jest naprawa chodników, wymiana nawierzchni ulicy, spowoduje to wyciszenie,gdyż hałas przejeżdżających samochodów nie pozwala,przy uchylonych oknach ,na normalne życie,progi zwalniające bardzo wskazane. Nad zielenią też należy się zastanowić. Drzewostan jest stary . Korzenie wypychają płyty chodnikowe .Może nasadzić krzewy? Nie wyobrażam sobie natomiast poprowadzenia linii autobusowej Nie przeczę,że z dworca byłoby wygodnie dojechać do Hetmańskiej ale ulica jest wąska,gdzie przystanki usytuować ? Myślę jednak że nad projektem pracowali fachowcy i dobrze przemyśleli jak rozsądnie i z pożytkiem dla mieszkańców wydać pieniądze ,nie małe zresztą
21-12-2014 16:34:49
Zenus
Autobus - ok, tylko czy ktoś zastanawiał się nad trasą ?, na dworzec, brak przystanku, a w innym kierunku ? Gdzie ??? wszystkie prostopadłe uliczki są za wąskie dla stałego ruchu dużych pojazdów, zastanówmy się dlaczego tracić miejsce dla zatoczek, które i tak nie będą wykorzystane. Ścieżka rowerowa, to także dosyć kontrowersyjny pomysł, jeżdżę także rowerem i w razie potrzeby bez problemu docieram wszędzie po poznańskich fyrtlach. Zieleń hmm, to już stare (w większości) drzewa, może warto je odmłodzić sadząc w nowych miejscach. BARDZO oczekuje tej przebudowy, dobrze wiem co to hałas szczególnie latem gdy chcąc oglądać telewizor trzeba zamykać okna, fajne szczególnie podczas upałów. ale NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ, patrzmy także na możliwości miejsca nie ma za wiele ulica i tak jest wąska. Najważniejsze to uspokojenie ruchu, dlatego wielkie TAK dla progów zwalniających no i cichej asfaltowej nawierzchni. Z wielką niecierpliwością oczekuję rozpoczęcia prac...
21-12-2014 11:24:15
Łazarzanin
I zaczęło się polskie narzekanie.Nic nie robią na Kolejowej żle, mają zamiar robić niedobrze,zrobili będzie beznadziejnie.
21-12-2014 05:20:00
mario
zle wykonany remont z idiotycznymi pomyslami np.zatoczki dla autobosow i.t.p to ZLE wydane pieniadze i bezsensowna praca projekt przemyslany, przegadany oraz wzorujacy sie na zachodnich trendach czyli np. uspojenia ruchu samochodowego to to co oczekuja ludzie . mam nadzieje ze dozyje czasow kiedy w polsce bedzoe robilo sie Raz a Dobrze
21-12-2014 00:11:22
ja
Nareszcie!!! Projekt był konsultowany, czyli wyznaczono czas na składanie uwag. Brałam w nich dwukrotnie udział i jak sądzę większość uwag uczestników dotyczyła trzech kwestii istotnych dla mieszkanców Kolejowej: likwidacji zieleni, braku pasa dla rowerów oraz takiej lokalizacji przystanków autobusowych i ich oraganizacji, by było to jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. O ile się orientuję żadna z tych propozycji nie została uwzględniona przez projektanta. Czyli konsultacje tylko po to, by został spełniony wymóg ich przeprowadzenia?! Może nowe władze zechcą przychylniej spojrzeć na te zastrzeżenia?!
20-12-2014 21:20:18
tonny
Zdecydujcie sie. Jak nie ma remontu zle, jak bedzie remont tez zle.
20-12-2014 19:44:18
Łazarzanin
Projekt był konsultowany w roku ubiegłym i na początku 2014.,dwukrotnie.
20-12-2014 18:26:26
Athcos
Co stanie się z kostką brukową? Zostanie przykryta czy jak zwykle wywieziona w nieznanym kierunku?
20-12-2014 17:46:16
krscp
A to autobus po ulicy bez zatok autobusowych jechać nie może? Skoro są elementy uspokajające ruch, to po co zatoki!? Mam nadzieję, że przed rozpoczęciem remontu projekt będzie podany konsultacji. Czy ktoś go widział? Rada osiedla?
20-12-2014 14:22:06
Ircyś
Skrzyżowanie Kolejowa-Hetmańska powinno mieć zmienione oznakowanie pasów. Skręt w lewo w kierunku Rataj powinien odbywać się dwoma pasami. Obecny pas na wprost zmienić na drugi skręt w lewo, prawy pas zrobić na wprost i w prawo. Znacznie to zmniejszy korki w tym miejscu
20-12-2014 12:30:44
Nie dla zatoczek autobusowych.
Nie chcemy wycinki drzew ani zatoczek autobusowych! Na zachodzie to się leczy u nas buduje nowe.
20-12-2014 11:52:39
Szymon drugi
Dokładnie Chociszewskiego zazdrości... U nas też XIX w. Tylko, że my już od dawna jesteśmy przelotówka od Głogowskiej do Reymonta, mamy 3 przystanki autobusowe, skrzyżowania z Jarachowskiego i Kasprzaka na których ciągle są wypadki. Brak miejsc parkingowych co powoduje bałagan na ulicy zwłaszcza koło "Od A do Z", Żabki i Poczty (niekiedy autobusy nie mogą przejechać) rozjechana zieleń koło areny... Chodniki na których można nogi połamać no i kostka która nie robi nic tylko hałasuje i się zapada... Czekam na gruntowny remont.
20-12-2014 09:58:44
Alex
wycinka drzew? Jeśli to prawda to gratuluje. Na kolejowej wycinamya na glogowskiej sadzimy krzewy i drzewa, bo jest za mało zieleni. Rozdwojenie jaźni!
20-12-2014 08:45:46
emeryt
No i jak znam życie zacznie się tranzyt samochodów. Mieszkańcy jeszcze zatęsknią do starej Kolejowej.
20-12-2014 08:09:16
mario
W tej czesci lazarza nie ma duzo zieleni projekt zaklada wycinke drzew. jesli ma to tylko pomoc w budowie powino byc to zabronione. zrozumiale bylo by gduby wycinka byla spowodowana wzgledami bezpieczenstw. druga wazna sprawa to brak na tej ulicy pasow dla rowerow. jest to powazne zaniedbanie oraz ignorowanie coraz wiekszej grupy osob poruszajacych po poznaniu na dwoch kolkach.
20-12-2014 07:59:11
Szymon
Mieszkańcy Chociszewskiego zazdroszczą
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: