Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sylwestra na Małeckiego pojawią się patrole policji. ZDM wprowadzi zakaz parkowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sylwestra na Małeckiego pojawią się patrole policji. ZDM wprowadzi zakaz parkowania
19-12-2014 13:37   Janusz Ludwiczak
Podobnie jak w latach ubiegłych w dniu 31 grudnia na ulicy Małeckiego wprowadzony zostanie zakaz parkowania i zatrzymywania się. W tym miejscu pojawi się kilkanaście radiowozów i patroli policji. Wszystko w obawie przed hucznym sylwestrem.

W obawie przed "hucznym" sylwestrem podobnie jak w latach ubiegłych w dniu 31 grudnia o godz. 8 na ulicy na odcinku od Rynku Łazarskiego do ul. Strusia wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i parkowania. Kierowcy, którzy nie przestawią swoich aut będą musieli liczyć się ze 100-złotowym mandatem i 1 punktem karnym, a także poniosą koszty odholowania pojazdu. Zmiany mają związek z hucznymi sylwestrami, jakie odbywały się na ulicy Małeckiego i na wokół skweru przy zbiegu ulic Granicznej i Łukaszewicza.

Planujemy wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ulicy Małeckiego podobnie jak w latach ubiegłych. Szczegóły omówione zostaną z policją na najbliższym spotkaniu - objaśnia Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Przypomnijmy. W 2010 roku grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego, w pobliżu Granicznej i Łukaszewicza i urządzając w ten sposób ognisko. Na miejscu pojawiły się dwie jednostki straży pożarnej, jednak chuligani próbowali pobić strażaków i nie dopuścić do ugaszenia pożaru. Potrzebna była interwencja policji. Funkcjonariusze pojawili się z tarczami i pałkami. Zarówno w stronę strażaków, jak i policjantów poleciały m.in. butelki.

Natomiast w 2012 roku policja zatrzymała trzy osoby. Jeden z mężczyzn rzucił w stronę policjantów petardą. Dwie pozostałe osoby zostały zatrzymane za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej. Sporo patroli policji czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców w sylwestrową noc, szczególnie w obawie przed powtórką hucznego sylwestra z 2010 roku, kiedy to grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego. Tuż po północy, 1 stycznia na ul. Kanałowej podpalono meble, jednak straż pożarna błyskawicznie ugasiła pożar.

W tym roku znów było niespokojnie. Na ulicy Małeckiego i na Rynku Łazarskim pojawiło się ponad 10 radiowozów i policjanci uzbrojeni w tarcze i broń gładkolufową. W stronę policjantów poleciały petardy i butelki. Zatrzymano dwie osoby.

Na ulicy Małeckiego ma być bezpieczniej niż w latach ubiegłych. Będzie więcej patroli - powiedział Tomasz Wojciechowski, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Osiedla Św. Łazarz.

Podobno "tradycja" ogniska związana jest z pracownikiem drukarni, który pod koniec roku palił stare kalendarze. Z czasem mieszkańcy zaczęli dorzucać stare tapczany, meble, a nawet drzwi i opony. Ogień sięgał nawet drugiego piętra.


Komentarze (2)

19-12-2014 21:14:47
JS
Poznańska policja? Przecież to, albo kumple zadymiarzy, albo dzieciaki poubierane w mundurki, przechodzące na drugą stronę ulicy na widok grupki podchmielonych osiłków. Oni lubują się w "legitymowaniu" bezdomnych, czajeniu się na pieszych przechodzących na czerwonym świetle, a szczytem odwagi jest zwrócenie uwagi pijącemu piwko dziadkowi. Nie bez powodu sprawa p.Ziętary jest robiona "obok" poznańskich nieudaczników. Wprost powiedziano, że wątpi się w ich kompetencje i uczciwość. Na Małeckiego łatwiej zastosować zbiorową odpowiedzialność i utrudnić życie normalnym mieszkańcom, niż raz porządnie zareagować na wybryki gówniaterii. Znowu zjedzie się 15 suk i dziesiątki policjantów. Precież i tak my za to płacimy.
19-12-2014 19:23:38
emeryt
Przez paru debili normalni ludzie cierpią. Dlaczego Policja nie zrobi rozeznania i ich nie przymknie.3566
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: