Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Głogowskiej/Hetmańskiej można kupić żywe choinki. Świątecznie również na Rynku Łazarskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Głogowskiej/Hetmańskiej można kupić żywe choinki. Świątecznie również na Rynku Łazarskim
17-12-2014 07:05   Janusz Ludwiczak
Za tydzień wigilia. Po raz pierwszy prawdziwe choinki można kupić przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Świątecznie zrobiło się również na Rynku Łazarskim. Na targowisku możemy kupić lampki, świąteczne ozdoby, gwiazdy betlejemskie czy gwiazdorki z czekolady.

Od niedzieli choinki można kupić przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Za świerk zwykły, srebrzysty i jodłę trzeba zapłacić od 30 złotych. Świąteczne drzewko można po raz pierwszy kupić w tym miejscu. Punkt czynny jest codziennie od godz. 7 do 24. W Wigilię choinkę będzie można kupić do godz. 13.

Choinki można kupić również na Rynku Łazarskim. Za małe drzewko zapłacimy już 40 złotych. Są dostępne również choinki wysokie na ponad 4,5 metrów.

Jesteśmy tutaj od piątku. Niestety zainteresowanie jest słabe. W poprzednich latach ludzie chętniej kupowali choinki, teraz nie mają widocznie pieniędzy lub wolą sztuczne drzewka - powiedziała Elżbieta Nawrot z punktu sprzedaży choinek na Rynku Łazarskim.

Na Rynku Łazarskim choinki kosztują 35 zł/mb. Za małe drzewka zapłacimy 40 złotych. Duża choinka wielkości nawet 4 metrów to koszt 120 złotych. Choinki na łazarskim targowisku (przy skwerze im. Kazimierza Nowaka) można kupić od 7 do 22, a w Wigilię do godz. 13.

Parę metrów dalej można z kolei kupić lampki choinkowe. Za zestaw składający się z 200 diod led zapłacimy 20 złotych. Są również dostępne węże świetlne o długości 5 metrów w cenie 55 złotych.

Na łazarskim targowisku można już od złotówki kupić gwiazdorki. Za pierniki trzeba zapłacić średnio 5 złotych. Są dostępne także znicze w kształcie choinek od 4 do 20 złotych (mogą się palić od 24 godzin do 5 dób). Nie brakuje również gwiazd betlejemskich w cenie od 6 do 15 złotych i stroików świątecznych (20-35 zł).

Rynek Łazarski nie byłby rynkiem, gdyby nie owoce i warzywa. Za kilogram jabłek zapłacimy już 59 groszy. Pomarańcze kosztują 2,99 zł/kg, nektarynki 3,50 zł.

Sporo kupców będzie pracować na Rynku Łazarskim także w najbliższą tzw. niedzielę "złotą". W Wigilie zakupy na łazarskim targowisku będzie można zrobić gdzieś do godz. 13.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: