Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Święta, sztuka i kultura polska {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Święta, sztuka i kultura polska {WIDEO}
20-12-2008 12:03   Janusz Ludwiczak
Już po raz piąty, na początku grudnia odbył się Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Swoje prace prezentowało ponad 400 plastyków, artystów, malarzy i rzemieślników. Dla odwiedzających koncerty i spektakle przygotowały zespoły ludowe. Festiwal był przede wszystkim pokazaniem polskich zwyczajów, tradycji i kultury gościom Konferencji Klimatycznej ONZ, która odbywała się w sąsiednich pawilonach MTP.

Przez cztery dni, od 4-7 grudnia w pawilonie 6 i 6a odbył się V Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych podczas którego ponad 400 artystów, malarzy, rzemieślników i plastyków prezentowało swoje prace. Oczywiście zwiedzający mogli nie tylko podziwiać prawdziwe dzieła sztuki, ale w dość przystępnych cenach zakupić je chociażby pod choinkę dla najbliższych.

Podczas festiwalu wystąpiły zespoły ludowe. Ich koncerty podziwiali także goście Konferencji Klimatycznej, na co liczyli organizatorzy.

Odwiedzający piąty już Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych mogli zapoznać się z ofertą wystawców, która prezentowała obrazy, grafiki, rzeźby, fotografie, ceramikę, szkło i biżuterię. Chętni mogli wziąć udział w szereg warsztatów, m.in. pakowania prezentów czy zdobienia szkatułek. Natomiast Związek Polskich Artystów Plastyków zaprezentował w ramach wystawy Polski Salon Sztuki 2008 "Poznaj Zmiany" zaprezentował prace blisko stu malarzy, fotografików i rzeźbiarzy.

Kolejna edycja Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych odbędzie się już za rok, tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia (choć w tym roku można było znaleźć także pisanki, z myślą o następnych świętach, jakimi jest Wielkanoc) odbędzie się od 4 do 6 grudnia 2009.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: