Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kampania przebiegła spokojnie. Kandydaci promowali się jedynie na ulotkach i bilbordach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kampania przebiegła spokojnie. Kandydaci promowali się jedynie na ulotkach i bilbordach
08-12-2014 09:50   Janusz Ludwiczak
Kampania wyborcza przebiegła spokojnie. Nie doszło do przypadków złamania ciszy wyborczej. Kandydaci do Rady Miasta i na prezydenta Poznania promowali się głównie na ulotkach, plakatach, które można było wywiesić na specjalnych konstrukcjach z dykt przy Targach, Rondzie Jeziorańskiego i w Parku Kasprowicza a także bilbordach reklamowych.

W 2010 r. po raz pierwszy kandydaci startujący w wyborach nie mogli zamieszczać swoich plakatów przy pasach drogowych, czyli na latarniach, słupach, przystankach i barierkach. Kandydaci do Rady Miasta, sejmiku wojewódzkiego i na prezydenta Poznania mogli zamieszczać swoje plakaty na specjalnych konstrukcjach, które znajdowały się na ulicy Głogowskiej - przy wejściu głównym na Targi, na przeciwko Dworca Zachodniego, przy Rondzie Jeziorańskiego oraz w Parku Kasprowicza - przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Niegolewskich.

Kandydaci chętnie wysyłali do skrzynek mieszkańców również swoje ulotki, część osób oprócz standardowego zdjęcia ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem pozycji na liście komitetu dołączali też swój program wyborczy i informacje o sobie.

Kampania przebiegła spokojnie. Na Łazarzu nie stwierdzono przypadków złamania ciszy wyborczej. Kandydaci i komitety wyborcze mają 30 dni od wyborów na zdjęcie wszelkich reklam, ogłoszeń i plakatów wyborczych.

Przez ostatnie tygodnie staraliśmy się na bieżąco informować Państwa o wyborach samorządowych. Oprócz przygotowania newsów wyborczych przeprowadziliśmy wywiady z kandydatami na Prezydenta Poznania, a także zamieszczaliśmy szczegółowe wyniki wyborów dla dzielnicy.

Portal lazarz.pl przeprowadził anonimowy sondaż bezpośredni metodą exit poll wśród głosujących zaraz po wyjściu z lokalu wyborczego. Przedstawiamy sondażowe wyniki niedzielnych wyborów do Rady Miasta i na Prezydenta Poznania.

Sondaż przeprowadzony został na próbie 200 osób w pięciu z 15 obwodowych komisji wyborczych, mieszczących się na Łazarzu. Badanie zostało przeprowadzone przez redakcję portalu lazarz.pl metodą exit poll (wywiadem bezpośrednim) wśród osób biorących udział w głosowaniu zaraz po wyjściu z lokalu wyborczego. Ankietowanych pytaliśmy na którego z kandydatów na prezydenta Poznania i do Rady Miasta oddali swój głos.

Na tym zamykamy SERWIS SPECJALNY "WYBORY SAMORZĄDOWE 2014", ale już teraz przygotowujemy się do informowania Państwa o wyborach osiedlowych, które odbędą się pod koniec marca przyszłego roku. 22 lub 29 marca 2015 r. odbędą się wybory m.in. do Rady Osiedla Św. Łazarz. Wybierać będziemy wtedy 21 łazarskich samorządowców.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: