Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy
08-12-2014 01:24   Janusz Ludwiczak
Cztery łazarskie przedszkola - nr 32, 39, 44 i 48 oraz Szkoła Podstawowa nr 26 od października uczestniczą w projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy", który ma na celu nie tylko popularyzację sportu i hokeja, ale również integracje pomiędzy placówkami. W sobotę w hali KS Warta odbył się turniej mikołajkowy, w trakcie którego przedszkolaki zostały pasowane na hokeistę, a także mogły wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach. Natomiast rodzice maluchów zagrali w hokeja.

Od października cztery łazarskie przedszkola - nr 32 "Świerszczykowe Nutki", nr 39 "Leśne Ludki", nr 44 przy ul. Dmowskiego oraz nr 48 przy ul. Łukaszewicza, a także oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 26 uczestniczą w projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy".

W projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy" bierze udział ponad 130 dzieci z czterech przedszkoli i "zerówki" ze Szkoły Podstawowej nr 26. Podstawowym celem projektu jest popularyzacja różnych gier i zabaw, a także kilku dyscyplin sportu, nie koniecznie tych znanych. Chcemy nawiązać również współpracę między łazarskimi placówkami. Projekt ma trwać 2 lata. W planie mamy liczne konkursy, w tym wiedzy teoretycznej. Planujemy zorganizować spotkania ze sportowcami - wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

Projekt realizowany jest przy współpracy Klubu Sportowego Warta Poznań. Zajęcia prowadzi trener Hieronim Stawujak. Projekt ma już swój hymn, który ułożyła rytmiczka Kinga Burchard, a także logo, które zaprojektował Filip Nowicki, uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 26. Zanim wybrano logotyp projektu przeprowadzono konkurs. Nadesłano w sumie 25 prac.

W sobotę w hali Klubu Sportowego Warta Poznań przy Drodze Dębińskiej odbył się turniej mikołajkowo-sportowy, który był oficjalną inauguracją projektu.

W ramach turnieju mikołajkowego odbyło się pasowanie na hokeistę. Wcześniej wybrane zostało logo projektu. Pani radna Lidia Dudziak ufundowała laskę hokeisty dla najniższego uczestnika turnieju. Było więc wielkie mierzenie - opowiada Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

Na przedszkolaków czekały również liczne gry, zabawy, konkurencje sportowe, a także malowanie twarzy i upominki od świętego Mikołaja.


R E K L A M A

Komentarze (1)

08-12-2014 13:16:54
Barbara
Świetna pomysł na imprezę, mam nadzieję , że będzie kontynuacja!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: