Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Harcerze zaśpiewali musicale na festiwalu Kasjopeja - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Harcerze zaśpiewali musicale na festiwalu Kasjopeja
07-12-2014 20:01   Janusz Ludwiczak
Od ponad trzydziestu lat, każdej jesieni odbywa się Konkurs piosenki harcerskiej "Kasjopeja" dla gromad zuchowych i drużyn harcerskich. W tym roku tematem przewodnim festiwalu były musicale.

W sobotę na kilka godzin Klub Osiedlowy "Krąg" stał się stolicą piosenki harcerskiej, a to za sprawą festiwalu piosenki "Kasjopeja". Najpierw między godz. 11 a 14 na scenie odbył się koncert gromad zuchowych i drużyn harcerskich, a wieczorem odbyła się druga część festiwalu, dla drużyn starszoharcerskich, wędrowniczych, zastępów, szczepów i komend. Odbyły się również występy indywidualne.

Każdej jesieni, od trzydziestu lat, poznańscy skauci uczestniczą w "Kasjopei" - festiwalu piosenki harcerskiej i zuchowej. Impreza ta od drugiej połowy lat 80-tych weszła na stałe do harcerskiego kalendarza. "Kasjopeja” to spotkanie z piosenką organizowane w listopadzie, początkowo przez 57 PDH "Arkona". A, że na listopadowym niebie widoczny jest gwiazdozbiór Kasjopei... - mówi Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

W tym roku Kasjopeja została zorganizowana przez Hufiec ZHP "Siódemka".

Do tegorocznej edycji festiwali zgłosiło się prawie 100 osób. Osobno odbywa się przegląd dla młodszych uczestników, czyli zuchów i druhów, osobno dla starszych harcerzy i instruktorów. Jest to festiwal piosenki przeznaczony dla harcerzy. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, jednak najważniejsza jest dobra zabawa. Co roku inny jest temat przewodni, w tym roku są to musicale - powiedziała Ewa Misztal.

Festiwal zakończyły wspólne harce przy... grach planszowych.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: