Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Harcerze zaśpiewali musicale na festiwalu Kasjopeja - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Harcerze zaśpiewali musicale na festiwalu Kasjopeja
07-12-2014 20:01   Janusz Ludwiczak
Od ponad trzydziestu lat, każdej jesieni odbywa się Konkurs piosenki harcerskiej "Kasjopeja" dla gromad zuchowych i drużyn harcerskich. W tym roku tematem przewodnim festiwalu były musicale.

W sobotę na kilka godzin Klub Osiedlowy "Krąg" stał się stolicą piosenki harcerskiej, a to za sprawą festiwalu piosenki "Kasjopeja". Najpierw między godz. 11 a 14 na scenie odbył się koncert gromad zuchowych i drużyn harcerskich, a wieczorem odbyła się druga część festiwalu, dla drużyn starszoharcerskich, wędrowniczych, zastępów, szczepów i komend. Odbyły się również występy indywidualne.

Każdej jesieni, od trzydziestu lat, poznańscy skauci uczestniczą w "Kasjopei" - festiwalu piosenki harcerskiej i zuchowej. Impreza ta od drugiej połowy lat 80-tych weszła na stałe do harcerskiego kalendarza. "Kasjopeja” to spotkanie z piosenką organizowane w listopadzie, początkowo przez 57 PDH "Arkona". A, że na listopadowym niebie widoczny jest gwiazdozbiór Kasjopei... - mówi Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

W tym roku Kasjopeja została zorganizowana przez Hufiec ZHP "Siódemka".

Do tegorocznej edycji festiwali zgłosiło się prawie 100 osób. Osobno odbywa się przegląd dla młodszych uczestników, czyli zuchów i druhów, osobno dla starszych harcerzy i instruktorów. Jest to festiwal piosenki przeznaczony dla harcerzy. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, jednak najważniejsza jest dobra zabawa. Co roku inny jest temat przewodni, w tym roku są to musicale - powiedziała Ewa Misztal.

Festiwal zakończyły wspólne harce przy... grach planszowych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: