Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W przyszłym roku wyremontują chodniki na ulicy Matejki, Jarochowskiego, Winklera i Chociszewskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W przyszłym roku wyremontują chodniki na ulicy Matejki, Jarochowskiego, Winklera i Chociszewskiego
03-12-2014 13:43   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz podczas ostatniej sesji podjęła uchwałę o przeprowadzeniu remontu chodników na ulicach Matejki, Chociszewskiego, Winklera i Jarochowskiego. W trakcie posiedzenia omówiona została również koncepcja zagospodarowania Rynku Łazarksiego i projekt stworzenia w Parku Kasprowicza Centrum Sportów Wrotkarskich.

Na początku 43. sesji zwyczajnej, która odbyła się 26 listopada Rada Osiedla Św. Łazarz spotkała się z Krzysztofem Janowski - prezesem spółki Targowiska, który przedstawił wstępną koncepcję zagospodarowania Rynku Łazarskiego. Więcej na ten temat w artykule: Pod Rynkiem Łazarskim ma powstać parking podziemny na 200 aut, a na targowisku kawiarnie.

Stanowisko w tej sprawie podjął już Zarząd Rady Osiedla Św. Łazarz.

Koncepcja nie uwzględnia całokształtu układu komunikacyjnego i wpływ na ruch kołowy w dzielnicy. Byłaby to zmiana rewolucyjna. Projekt nie uwzględnia interesu lokali usługowych i handlowych wokół Rynku. Przy zjeździe do tunelu i tak wąskim chodniku wokół całego Rynku Łazarskiego sklepy będą miały problem z dostawami. Nie wzięto również pod uwagę poprowadzenia ruchu tuż przy kamienicach. Mieszkańcy będą mieli ciągle ruch samochodów - wskazuje Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Nie podoba nam się pomysł ucięcie połowy "Lejka Łazarskiego" i zrobienie tam drogi. Puszczając ruch samochodowy będzie mało zieleni. Pomysł parkingu jest dobry, ale mamy wątpliwości czy mieszkańcy będą z niego korzystać, a ponadto do tej pory parkowali na ulicach. Koncepcja sprzeciwia się strefie Tempo 30, którą planujemy wprowadzić. Obawiamy się, że tędy przeprowadzony zostały cały tranzyt z ulicy Głogowskiej - dodaje Maria Łazarz Rady Osiedla Św. Łazarz.

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Osiedla Św. Łazarz przedstawiony został również projekt stworzenia w Parku Kasprowicza wrotkarni, o której więcej pisaliśmy w artykule: Rolkarze chcą bezpiecznego miejsca do jazdy. Centrum Wrotkarskie powstanie w Parku Kasprowicza?

Najlepszym przykładem jest lodowisko na Wildzie. Kiedy powstało powstała liga hokejowa. Wrotkarstwo to kilkanaście sportów od hokeja na rolkach po roller derby. Zaczęliśmy szukać wraz z POSiR-em nowego miejsca. Dobrą lokalizacją byłby teren lodowiska, które miało powstać w Parku Kasprowicza. Centrum Sportów Wrotkarskich mogłoby być zadaszoną halą, która mogłaby służyć nie tylko wrotkarzom i rolkarzom. W hali tej mogłoby odbywać się również wydarzenia kulturalne. Obiekt mógłby być salą ćwiczeniową np. dla zawodników siatkówki, którzy mieliby rozgrywać mecze w Arenie - twierdzi Jakub Ciesielski, pomysłodawca Centrum Sportów Wrotkarskich.

Rada Osiedla podjęła również weryfikację ulic i chodników proponowanych do remontu w przyszłych latach.

Na pewno wyremontowany zostanie chodnik w ciągu ulicy Matejki, pomiędzy Grunwaldzką a Orzeszkowej (po stronie wschodniej). Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przekaże 105 tys. zł. Oprócz tego ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz przeprowadzony zostanie remont chodników na ul. Chociszewskiego od Kasprzaka do Reymonta. Natomiast ze środków powierzonych ZDM przeprowadzony zostanie remont chodnika po zachodniej stronie ulicy Jarochowskiego od Palacza do Szkoły Podstawowej nr 69 oraz w ciągu ulicy Winklera na odcinku od Jarochowskiego do Kasprzaka.


Komentarze (2)

04-12-2014 12:24:16
ja
A może tak chodnik przy ul.Konopnickiej ktoś by dokończył??? Zrobiono chodnik z jednej strony ulicy a z drugiej NIC !!!Ulica bezpośrednio przy MTP.Super wizytówka.
03-12-2014 14:09:22
Przedszkole nr 32
A odcinek ul. Chociszewskiego, przy którym mieści się Przedszkole, również będzie remontowany?
Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: