Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gdzie, jak i na kogo głosować? - INFORMATOR WYBORCZY - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gdzie, jak i na kogo głosować? - INFORMATOR WYBORCZY
29-11-2014 09:19   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, 30 listopada w godz. od 7 do 21 wybierać będziemy prezydenta Poznania w II turze wyborów samorządowych. Przedstawiamy szczegółowy informator JAK, GDZIE I NA KOGO GŁOSOWAĆ?

Jak głosujemy? - sposoby głosowania

Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze

Na kogo głosujemy? - lista kandydatów


Jak głosujemy? - sposoby głosowania

Głosować będzie można w niedzielę, 30 listopada 2014 w godz. od 7:00 do 21:00.

Otrzymamy kartę do głosowa koloru różowego, na której spośród dwóch kandydatów głosujemy TYLKO NA JEDNEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA POZNANIA zaznaczając znak "x" w kratce obok imienia i nazwiska kandydata. Głos jest nieważny gdy zagłosujemy więcej niż na jednego kandydata lub nie zagłosujemy wcale.


Na kogo głosujemy? - lista kandydatów

Lista kandydatów na Prezydenta Poznania:
1. GROBELNY Ryszard - Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska
2. JAŚKOWIAK Jacek - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP


Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze

Od wyborów do Parlamentu Europejskiego zmieniły się siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych. Nie zagłosujemy już w VIII LO, Zespole Szkół Muzycznych, Młodzieżowym Domu Kultury nr 3, Klubie Osiedlowym "Krąg" oraz w Domu Studenckim "Eskulap". Wynika to m.in. z tego, że lokale nie są własnością miasta, albo nie można już zrobić w nich siedziby obwodowej komisji wyborczej. Ponadto każdy obwód musi liczyć od 500 do 3000 wyborców.

O tym, czy jesteśmy wpisani do rejestru wyborców w Poznaniu można dowiedzieć się na trzy sposoby:

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę siedzib obwodowych komisji wyborczych:

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 38
Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50

ul. Dmowskiego 62,
ul. Drobna wszystkie adresy
ul. Duszna wszystkie adresy
ul. Dwatory 1a, 2a, 2b,
ul. Głogowska 123, 125, 129, 131, 133, 135, 137, 139, 141,
ul. Górecka 1, 2, 3, 5,
ul. Hetmańska 52, 54, 56, 58a, 60, 60a, 62, 74,
ul. Krauthofera 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 29, 31, 33, 33a, 35, 37, 39, 55, 55A, 55B, 55C, 55D, 55E, 55F, 55G, 55H, 55I, 55K, 55L, 55M, 55N, 55O, 55P, 55R, 55S, 55T, 55U.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 39
Szkoła Podstawowa nr 69, ul. Jarochowskiego 62

ul. Arciszewskiego wszystkie adresy
ul. Biedrzyckiego wszystkie adresy
ul. Cybulskiego wszystkie adresy
ul. Głogowska 114, 114a, 116, 118, 120, 122, 124, 124a, 126, 128, 136, 138,
ul. Hetmańska 2a, 4, 4a, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 36a, 38, 40, 40a, 42, 44, 46,
ul. Jarochowskiego 41, 41a, 41b, 43, 45, 47, 47a, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 61, 62, 63, 65, 67, 68, 69, 70, 71, 73, 75, 77,
ul. Kasprzaka 38, 40, 41, 41a, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 54, 55, 56, 57, 58, 60, 62, 64,
ul. Nehringa wszystkie adresy,
ul. Palacza 8, 10, 12, 18, 18b, 20, 22, 26, 28, 30/34, 36, 38,
ul. Rogalińskiego wszystkie adresy,
ul. Winklera wszystkie adresy.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 40
Przedszkole nr 32 "Świerszczykowe Nutki", ul. Chociszewskiego 44c

ul. Bogusławskiego 19a, 21, 21a, 22, 24, 24a, 26, 26a, 27, 29, 30, 31, 32, 34,
ul. Chociszewskiego 2, 4, 6, 7, 9, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22a, 22b, 22c, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 33a, 35, 37, 37a, 39, 41, 41a, 43, 43a, 45, 47,
ul. Głogowska 102, 104, 106, 106a, 107, 108, 109, 111, 112,
ul. Hetmańska 1, 1A, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15/19a, 15/19b, 15/19c, 15/19d, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47,
ul. Jarochowskiego 36, 38, 39, 39a, 40, 42, 44, 48a,
ul. Kasprzaka 22a, 24, 26, 28a, 30, 32, 32a, 33, 34, 34a, 34b, 34c, 35,
ul. Potworowskiego 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 10a, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 20, 22,
ul. Stablewskiego 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47,
ul. Szymborska wszystkie adresy.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 41
Gimnazjum nr 51, ul. Potockiej 38

ul. Dmowskiego 39, 41, 48, 50,
ul. Głogowska 113, 115, 115a, 117,
ul. Hetmańska 55, 55A, 55B, 57, 59, 61, 63, 65, 67, 69,
ul. Kolejowa 4, 4a, 5, 6, 6a, 7, 7a, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19/21, 22, 23, 29, 29a, 30, 31, 32, 32a, 33, 34, 34a,
ul. Lodowa 30, 32, 34, 34a, 36, 41, 41a, 41b, 43, 43a, 45,
ul. Łukaszewicza 31, 31a, 33, 33a, 35, 35a, 35b, 35c, 35d, 37a, 37b, 37c, 39, 43, 50,
ul. Potockiej 24, 26, 28, 30, 32, 34, 38, 50, 51,
ul. Załęże wszystkie adresy

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 42
Gimnazjum nr 51, ul. Potockiej 38

ul. Dmowskiego 2a, 4, 5/7a, 5/7b, 5/7c, 5/7d, 5/7e, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 12a, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22a, 23, 24, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 38a, 40, 42,
ul. Lodowa 1, 3, 5, 7, 7a, 9, 11, 13, 15, 17, 19a, 19b, 19c, 19d, 27, 29, 29a, 31, 33, 35, 1/3,
ul. Łukaszewicza 20a, 22, 24, 26, 26a, 28, 28a, 30, 32, 32A, 34, 36, 38, 38a, 40, 40a, 42, 44,
ul. Potockiej 31, 31a, 33, 33a, 35, 39a, 39b, 39c, 41a, 41b, 41c, 43a, 43b, 43c, 45a, 45b, 45c,
ul. Stablewskiego 3a, 5, 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 7, 9, 9a, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 43
Gimnazjum nr 51, ul. Potockiej 38

ul. Bogusławskiego 10, 12, 12a, 14, 16, 16a, 18, 18a, 18b,
ul. Chłodna wszystkie adresy
ul. Głogowska 85, 86, 86a, 87, 88, 88a, 89A, 89B, 90, 91a, 91b, 91c, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 99a, 100, 101, 103, 105,
ul. Jarochowskiego 18, 26, 28, 30, 30a, 32, 34, 34a, 34b,
ul. Kasprzaka 11, 13, 16, 19, 21, 23, 25, 27,
ul. Lodowa 2, 4, 4a, 4b, 6, 8, 10, 10a, 12, 12a, 16, 18, 20, 22, 24, 26,
ul. Morawskiego wszystkie adresy,
ul. Potockiej 21, 23, 25,
ul. Potworowskiego 15, 15a, 17, 17a,
Rynek Łazarski 17, 18, 19,
ul. Sczanieckiej 2, 2a, 4, 4a, 6, 8A, 8B, 8C, 8D, 8E, 8F, 10, 12, 14A, 16,
ul. Stablewskiego 19, 19a, 21, 23, 25, 27, 27a, 27b, 31, 31a, 33, 33a, 44, 46.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 44
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych, ul. Wyspiańskiego 27

ul. Bogusławskiego 2, 4, 4a,
ul. Chociszewskiego 24, 24a, 24b, 26, 26a, 28, 28a, 30, 30a, 32, 32a, 34, 34a, 34b, 36, 38, 40, 42, 44, 44a, 44b, 44c, 46, 46a, 48, 48a, 50, 50a, 52, 52a, 54, 54a, 54b,
ul. Drużbackiej 2, 4, 6, 8,
ul. Jarochowskiego 1, 2, 2a, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18,
ul. Limanowskiego 13, 15, 15 a, 15b, 16, 16a, 17, 18, 18a, 18b, 19, 20, 21, 22, 23, 23a, 24, 24a, 25, 25a, 27, 27a, 29, 31, 15a,
ul. Matejki 40, 41, 42,
ul. Niegolewskich 18, 20, 22, 24, 26, 28, 28A, 28b, 28c, 30, 30a, 30b, 32, 34, 36,
ul. Reymonta 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 33A, 35, 39,
ul. Wyspiańskiego 15, 15a, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 27a, 29, 33, 39, 41, 43, 45.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 45
Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Berwińskiego 2/4

ul. Berwińskiego wszystkie adresy,
ul. Drużbackiej 1, 1a, 3, 5, 7,
ul. Głogowska 48, 50, 54, 56, 58, 60, 62, 64, 64a, 66, 68, 70, 72, 74, 76, 78, 80, 82, 84,
ul. Kasprzaka 1, 1a, 2, 2a, 3, 3a, 4, 4a, 5, 6, 7, 7a, 8,
ul. Klonowica wszystkie adresy,
ul. Limanowskiego 1, 2, 3, 4, 5, 5a, 6, 7, 7a, 8, 9, 10, 11, 12,
ul. Matejki 29, 30/31, 32/33, 33a, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 44, 45, 46, 47, 48/49,
ul. Niegolewskich 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 13A, 14, 15, 15a, 16, 17, 19, 21, 23,
ul. Sczanieckiej 1, 1a, 3, 3a, 5, 5a, 5b, 7, 7a, 9, 9a, 11, 11a,
ul. Wyspiańskiego 2, 3, 4, 5, 7, 11, 13.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 46
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łukaszewicza 9/13

ul. Dmowskiego 3,
ul. Głogowska 51, 53, 55/57, 59, 61, 63, 65, 65a, 67, 69, 71, 73, 75, 77, 79, 81, 83,
ul. Kanałowa 17, 18,
ul. Kącik wszystkie adresy,
ul. Łukaszewicza 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14a, 14b, 16, 16a, 16b,
ul. Małeckiego 8/9, 10, 11, 12, 12a, 13, 14, 15, 15A, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 24a,
ul. Niegolewskich 1, 2-4, 3, 5,
Rynek Łazarski 1, 2, 3, 4, 4a, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 10a, 11, 12, 15, 16,
ul. Strusia 1, 2, 2a, 2b, 3, 3a, 10, 11, 12.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 47
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łukaszewicza 9/13

ul. Calliera wszystkie adresy,
ul. Graniczna 9/10, 11, 12, 12a, 12B, 13, 13a, 13b, 14, 15,
ul. Karwowskiego 1, 3, 3a, 4, 5, 5a, 6, 7, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24,
ul. Kolejowa 37, 38, 39, 40, 41, 42, 42A, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 52, 52a, 53,
ul. Łukaszewicza 1, 3, 5, 7, 9/13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 29a, 29b, 29c,
ul. Mottego wszystkie adresy.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 48
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łukaszewicza 9/13

ul. Gąsiorowskich 7, 8, 9, 10, 11, 12,
ul. Głogowska 35, 35a, 37, 37a, 39, 39a, 41, 43, 43a, 45, 47, 47a, 47d, 49,
ul. Graniczna 1, 3, 4, 5, 6, 7,
ul. Kanałowa 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 15a, 13a,
ul. Kolejowa 55, 55a, 57,
ul. Małeckiego 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31/32, 33, 34, 35, 36, 37,
ul. Strusia 5, 6, 7, 8, 9.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 49
Zespół Szkół Handlowych, ul. Śniadeckich 54/58

ul. Bukowska 12,
ul. Dworcowa 5, 9,
ul. Gąsiorowskich 2, 3, 4, 5, 5a, 6,
ul. Głogowska 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 26, 26a, 27, 28, 29, 30, 31/33, 32, 34, 36, 38, 40,
ul. Grunwaldzka 6, 16/18, 16a, 20a, 20b,
ul. Kolejowa 1, 1/3,
ul. Konopnickiej wszystkie adresy,
ul. Małeckiego 38,
ul. Matejki 1, 2, 3, 3a, 4, 5, 5A, 6, 7, 7A, 8/10, 11, 18, 22,
ul. Orzeszkowej wszystkie adresy,
ul. Parkowa 1, 3, 3a, 5, 7, 9, 11,
ul. Stolarska wszystkie adresy,
ul. Śniadeckich 1, 3, 4, 5, 6, 6a, 7, 9, 10, 11, 12, 12a, 13, 14, 14a, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 26, 28, 30, 40, 42, 44, 50, 52, 54/58, 60,
ul. Święcickiego wszystkie adresy,
ul. Zachodnia wszystkie adresy.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 50
II Liceum Ogólnokształcące, ul. Matejki 8/10

ul. Chełmońskiego wszystkie adresy,
ul. Grottgera 14, 15, 16,
ul. Kossaka 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22,
ul. Matejki 50, 51, 51a, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
ul. Siemiradzkiego 2, 3, 3a, 4, 7, 8, 9, 10, 10a, 11, 12,
ul. Wyspiańskiego 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22,
ul. Ułańska 2, 4, 6, 8.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 51
II Liceum Ogólnokształcące, ul. Matejki 8/10

ul. Grottgera 1, 2, 3, 3a, 4, 4a, 5, 6, 6A, 7, 7a, 8, 8a, 9, 10, 11, 12, 13,
ul. Grunwaldzka 22, 24/26, 24/26A, 28a, 34, 34a, 38, 38a, 38b, 40, 42, 44,
ul. Iłłakowiczówny wszystkie adresy,
ul. Kossaka 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23,
ul. Matejki 61, 62, 62a, 63, 64, 65, 65a, 65b, 66, 67, 68,
ul. Reymonta 3, 5, 7, 9, 11/13, 15, 17, 17a, 19,
ul. Siemiradzkiego 5, 5a, 6,
ul. Skryta wszystkie adresy,
ul. Ułańska 1, 3, 5, 7, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22A, 22B,
ul. Wojskowa 1A, 1B, 1C, 1D, 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F, 3G, 3H, 3J, 3K, 3L, 5, 6, 8, 8A, 9F, 9G, 9H, 10, 10A,
ul. Wyspiańskiego 26, 26A, 26B, 38.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 52
Szkoła Podstawowa nr 71, ul. Przybyszewskiego 37

ul. Biała wszystkie adresy,
ul. Bukowska 16, 18, 18a, 20, 24, 26, 26a, 28, 30, 32, 34, 34a, 70,
ul. Grunwaldzka 1, 3, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 29a, 29b, 31a, 31b, 31c, 33a, 33b, 33c, 35a, 35b, 35c, 37a, 37b, 41a, 41b, 43, 43a,
ul. Marcelińska 4a, 4b, 6, 8a, 8b, 10, 14, 15, 15A, 16, 18, 20, 22, 23, 24, 25, 27, 30, 34, 36a, 36b, 36c, 4,
ul. Niecała wszystkie adresy,
ul. Polna 39, 41, 60, 64, 66, 68, 70, 72, 72a, 74, 76, 78, 80, 80a, 82, 82a, 84, 84a, 86, 86a, 86b, 86c, 86d,
ul. Rokietnicka wszystkie adresy,
ul. Przybyszewskiego 37A, 39, 39a, 41, 43, 43a, 45,
ul. Szylinga wszystkie adresy,
ul. Wojskowa 11/13a, 11/13b, 11/13c, 11/13d, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 24a, 25,
ul. Zakątek wszystkie adresy.


Jak głosujemy? - sposoby głosowania

Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze

Na kogo głosujemy? - lista kandydatów


Komentarze (3)

30-11-2014 10:06:37
thuria
Nie ma adresu ul. Kolejowej 5A. Gdzie mają oddawać głosy? A to "na kogo" lepiej poprawić na np. Kandydaci. Nie będzie się nikt czepiał. Pozdrawiam.
29-11-2014 16:10:00
REDAKCJA
@myślęiznikam: W którym niby miejscu jest ta prowokacja? Jest to informator. Wymienieni są wszyscy kandydaci. Pozdrawiam.
29-11-2014 15:58:39
myślęiznikam
"...Gdzie jak i na KOGO..." - To prowokacja?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata o stereotypach przygotowana przez wolontariuszy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: