Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targowy pawilon zamienił się w kościół. Powstaje kamienna ławka z logo MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targowy pawilon zamienił się w kościół. Powstaje kamienna ławka z logo MTP
28-11-2014 08:46   Janusz Ludwiczak
Na MTP zjechali kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele rad parafialnych, katecheci i osoby życia konsekrowanego, by wciąć udział w czwartej edycji Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów "Sakralia", które potrwają do czwartku włącznie. Targom "Sakralia" towarzyszą Targi Branży Kamieniarskiej "Stone", na których powstaje kamienna ławka z mozaiką w kształcie logotypu Targów. Ławka docelowo będzie ważyć 400 kilogramów i zostanie przyozdobiona 12 metrami kwadratowymi kamiennych płytek.

Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów "Sakralia" odbywają się już po raz piąty. Prezentowane są na nich m.in. szaty, naczynia i sprzęty liturgiczne, wina mszalne, hostie, konfesjonały i ławki, organy, sprzęt nagłaśniający i multimedialny... czyli jednym słowem wszystko czego potrzebują księża i wspólnoty parafialne. Wierni mogą natomiast skusić się na pielgrzymkę do sanktuariów w Polsce i za granicą.

Równocześnie z "Sakraliami" odbywają się Targi Branży Kamieniarskiej "Stone", które skierowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności, czyli kamieniarzy, ale także dostawców kamienia, architektów oraz przedstawicieli branży budowlanej.

Na targach "Stone" prezentują się firmy zajmujące się wydobyciem oraz importem kamienia naturalnego, jak również producenci i dystrybutorzy maszyn i urządzeń do jego obróbki. Jedną z atrakcji targów jest giełda minerałów i kamieni szlachetnych.

Ciekawostką na tych targach jest kamienna ławeczka w kształcie logotypu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Finalnie ławka ważyć będzie około 400 kg. Obecnie gotowy jest jej stelaż. Do ukończenia dzieła potrzebnych jest jeszcze 100 kg kleju, 12 m2 kamiennych płytek i sporo rąk do pracy. Ukończona ławka stanie na terenie targów poznańskich w ogrodzie obok Centrum Kongresowego PCC (pawilon 15) lub w Alei Lipowej - wyjaśnia Karolina Nawrot z Centrum Prasowego MTP.

Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów "Sakralia" można zwiedzać jeszcze w piątek w godz. od 10:00 do 15:00. Targi Branży Kamieniarskiej "Stone" potrwają do soboty. Bilety jednorazowe kosztują 14 złotych i upoważniają do odwiedzenia obydwu wystaw, a także rozpoczynających się w piątek Targów Pogrzebowych "Memento Poznań".


Komentarze (1)

28-11-2014 14:43:07
morlock
Gimp drukuje na dowolnych kamlotach dowolny tekst. Każdy inny ale płatny program też. Kasa u kamieniarza leci tradycyjnie czyli drogo. Kamieniarstwo wbrew pozorom to teraz nie taki ciężki zawód prócz dźwigania głazów na stół roboczy i inwestycji w sprzęt, na początku. Ps.To prawda że można tanio kupić nagrobki (chińskie) podobno w Kobylnicy w okolicach lotniska? Jeśli ktoś zna szczegóły to proszę o opinie, uczciwe w miarę możliwości. I tak na te targi nie poszedłem i nie pójdę choć ceny tarcz widiowych mnie interesują w kontekście wykonywanego zawodu. Konkretnie ile wystawcy biorą od kamieniarza a ile od budowlańca/elektryka/ślusarza za ten sam produkt.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: