Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kąciku zawisnął neon - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kąciku zawisnął neon
27-11-2014 11:07   Janusz Ludwiczak
Na słynnym "blaszaku" przy ul. Kącik pojawił się neon. Poznańska Spółdzielnia Spożywców "Społem" z okazji 95-lecia wyremontowała swój sklep, a także zamontowała nowy element wizualny, jakim jest właśnie neon.

Inspiracją było w znacznej mierze nasze, przypadające na ten rok 95-lecie. Podczas przeglądania archiwalnych fotografii związanych z naszą spółdzielnią natrafiliśmy na zdjęcia, które przedstawiają starannie zaaranżowane witryny sklepowe ozdobione neonami, które swego czasu były bardzo popularne. Nasz sklep przy ul. Kącik latem tego roku został gruntownie wyremontowany. Znanemu okolicznym mieszkańcom od 1977 r. "blaszakowi" oprócz nowego wnętrza, sprzętów i zmienionej aranżacji chcieliśmy dać trochę blasku w postaci odnowionej wizualizacji i elementu, który będzie nawiązaniem do tradycji neonowych reklam. Neon ma swoją cenę, jak na rękodzieło przystało. Wykonała go profesjonalna pracownia, która działa od lat w niedalekim sąsiedztwie "Kącika" - wyjaśnia Natalia Rogowska z Poznańskiej Spółdzielni Spożywców "Społem".

Początki Społem sięgają 29 sierpnia 1919 roku, kiedy to w obronie przed panującym wszechobecnie wyzyskiem w stolicy Wielkopolski, zwołano zebranie konstytucyjne w celu założenia spółdzielni spożywców. Dla udokumentowania solidarnościowego charakteru nowej Spółdzielni oraz dla podkreślenia faktu, że Spółdzielnia ma być dostępna dla wszystkich bez względu na stan przekonania polityczne ustalono nazwę Spółdzielni "Zgoda". Członkami Spółdzielni Spożywców "Zgoda" zostało wówczas 105 osób.

W grudniu 1919 roku przy ul. Głogowskiej 85, na przeciwko Rynku Łazarskiego otwarto jeden z dwóch pierwszych sklepów Spółdzielni Spożywców "Zgoda". Obecnie Poznańska Spółdzielnia "Społem" posiada 60 sklepów, zatrudnia 661 osób i zrzesza 1014 członków.


Komentarze (9)

28-11-2014 22:53:50
gilda
Albania chyba w biedrze pracujesz! Plujesz na firmę a nawet nie wiesz jak się nazywa. Map z pewnością też nie studiowałes celem sprawdzenia czyj teren jest wokół sklepu. Menedżer to nie problem Społem tylko dzielnicowego! a nadmiar obsługi w sklepie Ci przeszkadza bo nie możesz bezkarnie rozwalić opakowania albo może spróbować winogrona czy aby na pewno słodkie? a co do obsługi to jest szybka, zna się na towarze. Ścinek tez jakos nie mam w wedlinie!
28-11-2014 07:46:10
MK
Poprawniej będzie "zawisł", a nie zawisnął.
27-11-2014 22:08:46
Mieszkanka
Przed remontem maślanka mrągowska najtańsza w okolicy 2,80 zł. a teraz po remoncie 3,20 zł. Patrzcie uważnie na ceny w Samie - bo 80 % z nich poszło w górę :)
27-11-2014 21:31:38
w
Super. Społem górą!
27-11-2014 20:29:45
Kaśka
20 osób na zmianie a za ladą 3 w tym dwie, które nie potrafią odróżnić parówki od śląskiej i tłumaczące się ze one nie pracowały na tym dziale.... skrawki wędlin między plasterkami ( a istnieje coś takiego jak przecena skrawków )....rozmowy ekspedientek miedzy sobą w trakcie obsługi klienta...dwie kasy , gdzie w pierwszą sobotę po otwarciu sklepu siedzi Pani i z "uśmiechem" informuje ze ona sie dopiero uczy, a kolejka ludzi czeka.....pani "na mięsie" na jednej ręce ma rękawiczkę ale nakłada mięso ręką bez rękawiczki..... i ta mina mówiąca- po coś tu kliencie przyszedł....Norma, tak wygląda obsługa w tym sklepie . Od 20-stu lat robię zakup w tm sklepie i zawsze tak było i nic się nie zmieniło. Nic nie pomoże remont jeżeli nie zmieni się personel w tym sklepie i przestanie traktować klienta jak intruza.
27-11-2014 14:28:40
TakTak
Albańczyk zwrócił uwagę na poważnym problem i wydaje mi się, że jest on co najmniej tak samo ważny, jak wspomniany neon i wymaga opracowania w osobnym artykule.
27-11-2014 13:02:25
Gruzin
Popieram Albańczyka. I co z tego, że jest neon, jak obok syf, kiła i mogiła. Oby neon był początkiem większych zmian na lepsze.
27-11-2014 11:56:06
Albańczyk
Owszem, sam neon wygląda nieźle. Chciałbym jednak poruszyć sprawę podjazdu do sklepu oraz przyległych terenów. Czy na Miłość Boską PSS Społem nie mogłoby się zainteresować tragicznym terenem przed sklepem. Nawierzchnia woła o pomstę do nieba, tereny za sklepem są sypialnią dla bezdomnych wokół których unosi się fetor uryny. Mniemam, że tereny te podlegają opiece sklepu, wnoszę to po obserwacji pewnej kasjerki, która wieczorami sprząta kałuże (sic!) na placyku przed sklepem. Poza tym, jestem oszczędny wobec zachwytów nad nową aranżacją placówki Społem. To sklep tkwiący w głębokim PRL-u. Ekspedientki robiące między sobą zakupy w godzinach otwarcia, myjące podłogi między nogami klientów, którzy wnoszą błoto ze wspomnianego podjazdu, a przede wszystkim ilość załogi. W średniej wielkości sklepie pracuje jakieś 20 osób na zmianie, wałęsających się w większości bez celu cały dzień. Obecny remont potwierdził (jego wykonanie, a także tempo robót) potwierdza tylko żenującą kondycję PSS Społem, firmy, która nie przystoi do obecnych realiów rynku spożywczego.
27-11-2014 11:20:14
heterozja
wow :) wygląda nieźle, w środku taki lux, niczym w P&P, a nawet lepiej, tylko ceny coś wysokie...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek muzyczny w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem.

21

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Spektakl dla dzieci pt."O królu Nic Nie Robię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
- organizatorzy proszą o przyniesienie swoich siedzisk (poduszka, karimata, kocyk)
Wstęp wolny pod warunkiem zachowan

24

maj

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: