Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koniec Magnolii! ZKZL wynajmie lokal przy Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Koniec Magnolii! ZKZL wynajmie lokal przy Parku Wilsona
26-11-2014 07:08   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy włoskiej restauracji Magnolia, która od 2008 roku działała w lokalu przy ul. Głogowskiej 40, tuż przy Parku Wilsona. Właściciele Magnolii skontaktowali się z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych. Zadeklarowali, że w ciągu dwóch tygodni zdadzą miastu wynajmowany lokal.

Na początku listopada pisaliśmy, że włoska restauracja Villa Magnolia najprawdopodobniej zbankrutowała. Przynajmniej od sierpnia lokal jest zamknięty na dobre. Okna Magnolii zasłonięte są kotarami, nie ma również żadnej informacji na drzwiach lokalu. Od ponad tygodnia próbowaliśmy skontaktować się z Magnolią zarówno drogą mailową jak i telefoniczną, jednak bez efektu.

Okazuje się, że właściciele włoskiej restauracji od 2,5 roku zalegają w ZKZL z czynszem. Długi Magnolii sięgają ponad 800 tysięcy złotych. ZKZL złożył pozew o eksmisję i odzyskanie należności. Cały sprzęt i ruchomości w lokalu zajął też komornik.

Magnolia od 2,5 roku zadłużona jest na ponad 800 tysięcy złotych. Złożyliśmy pozew o eksmisję i odzyskanie należności. Wielokrotnie prowadziliśmy rozmowy z właścicielami. Padały deklaracje o spłacie zadłużenia i rozłożenie odpłatności na raty. Problem jednak zaczął narastać. Raz zaległości w płatnościach były spłacane, raz nie. Właściciele mają również lokal na Garbarach, tam też jest zadłużenie i będzie taka sama sytuacja. Czynsz za lokal Magnolii wynosi 25 tys. zł, z tego względu, że nieruchomość ta ma ogromną powierzchnię. Bardzo szybko rosło zadłużenie, doszły do tego odsetki, stąd uzbierało się w sumie ponad 800 tys. zł - powiedział Jarosław Pucek, prezes spółki Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Kilka dni temu właściciele Magnolii spotkali się z przedstawicielami ZKZL i zadeklarowali, że opuszczają lokal.

Właściciele zobowiązali się, że w ciągu dwóch tygodni zdadzą nam lokal. Jak nam powiedzieli nie prowadza już działalności. Będziemy chcieli wynająć ten lokal - tłumaczy Jarosław Pucek, szef ZKZL-u.

Magnolia została reaktywowana po latach jesienią 2008 roku. Restauracja Villa Magnolia zachęcała klientów włoskimi specjałami, takimi jak carpaccio z ośmiorniczkami, łososiem zawijanym w boczku czy dorszem podawanym w... słoiku.

Magnolia została otwarta po ponad pięciu latach przerwy. Przez ten czas budynek stał pusty i niszczał. Rok wcześniej udało się pozyskać nowego dzierżawcę budynku, którego właścicielem jest miasto, a zarządcą Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Smutny los Magnolii w swoje ręce postanowiła wziąć Jolanta Orzeszko-Wiercińska, która w okresie studiów, będąc studentką pobliskiego Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej (na ulicy Strusia) odwiedzała dawną włoską restaurację.

Remont budynku trwał rok, jednak nie przeszkodziło to, aby w maju w Magnolii odbyły się przyjęcia komunijne. Oficjalnie restauracja została otwarta w listopadzie 2008 roku.

Na 422 metrach kwadratowych przygotowano miejsce dla 260 gości. W Magnolii pracę znalazło aż 30 kelnerów z różnych krajów – między innymi z Anglii i Irlandii. Jest też Francuz.

Magnolia organizowała również przyjęcia firmowe, koncerty na żywo, a także pokazy iluzjonistów.


R E K L A M A

Komentarze (1)

29-11-2014 23:31:54
Grunwaldczyk
No cóż znowu kolejny nie wypał w prowadzeniu w tym lokalu restauracji pytanie czy to już tak zostanie że jakiś pech prześladuje tą restaurację czy jakieś fatum zawisło a morze ktoś w końcu poprowadzi tu porządną restaurację z klasą wszak położona jest nie daleko Targów Poznańskich myślę że jeśli była by tu kuchnia na poziomie Europejskim i smaczne jedzenie to i klienci by przychodzili drugą sprawą jest to że cała ulica przy której znajduje się w/w restauracja pustoszeje za sprawą co raz nowych galerii handlowych które skutecznie odbierają klientów właścicielom lokali którzy swoje sklepy prowadzili w tym miejscu od iluś lat czas ożywić całą ulicę z handlem a właściciele kamienic w których są te sklepy powinni jak najbardziej zachęcać do wynajmu swoich lokali ale za rozsądną cenę a nie jak teraz że na zapłacenie iluś tysięcy złotych stać bank bo jak inaczej to wytłumaczyć przecież kiedyś handel kwitł i stać było wynajmujących na opłatę dzierżawną a dziś niestety zmuszeni są do zamykania swoich lokali a na ich miejscu powstają żabki kreciki banki itp
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: