Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jacek Jaśkowiak obiecał skrócenie drogi na dworzec i utworzenie przejścia dla pieszych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jacek Jaśkowiak obiecał skrócenie drogi na dworzec i utworzenie przejścia dla pieszych
23-11-2014 22:21   Janusz Ludwiczak
Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania poparło Jacka Jaśkowiaka. Kandydat PO na prezydenta Poznania obiecał, że skróci drogę na Dworzec Główny i utworzy naziemne przejście dla pieszych od przystanku tramwajowego do wejścia na dworzec kolejowy.

W niedzielne południe przy wejściu na Dworzec Główny Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania poparło kandydaturę Jacka Jaśkowiaka, który ubiega się o stanowisko gospodarza stolicy Wielkopolski.

Podoba nam się, że Jacek Jaśkowiak jest zwolennikiem naprawienia absurdu, który ma miejsce w tym miejscu. Chcemy udzielić mu kredyt zaufania. Rekomendujemy jego kandydaturę, mając nadzieję, że zdobędzie zaufanie wyborców i przez najbliższe 4 lata, wraz z mieszkańcami, będzie zmieniał Poznań na miasto bardziej przyjazne ludziom. Kolejne lata rządów Ryszarda Grobelnego to będzie nasza walka z urzędnikami i prezydentem zamiast współpracy - powiedział Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia Inwestycja dla Poznania.

Obiecuję, że doprowadzę do tego, by powstało przejście dla pieszych od przystanku tramwajowego na Dworzec Poznań Główny - zadeklarował Jacek Jaśkowiak, kandydat PO na prezydenta Poznania.

Dworzec Główny w Poznaniu to jedna z najgorszych inwestycji. Nie znam drugiego tak niefunkcjonalnego dworca na świecie, a dużo podróżowałem po Polsce, Europie i świecie. Jest to labirynt. Można dążyć do tego, by ułatwić drogę pieszym. Trzeba usiąść z władzami PKP i szukać rozwiązań, które ułatwią korzystanie podróżnym z tego dworca. Trzeba wykorzystać istniejące budynki i przywrócić dawną świetność staremu dworcowi - twierdzi Jacek Jaśkowiak.

Władze miasta od samego początku są przeciwne utworzenia przejścia naziemnego od przystanku tramwajowego "Poznań Główny" do kładki prowadzącej na dworzec kolejowy. Inwestor wraz z urzędnikami, władzami miasta, policją spychają na siłę pieszych do podziemi argumentując, że jest to bezpieczniejsze.

Naukowcy i specjaliści z Politechniki Krakowskiej przeprowadzili specjalne badania i przygotowali ekspertyzę, z której wynika, że przejście dla pieszych w tym miejscu jest wskazane. O utworzenie przejścia walczą wciąż społecznicy i działacze organizacji pozarządowych.

Nie widzę takiego problemu na dzisiaj. Specjaliści od bezpieczeństwa wyraźnie mówią, że to nie jest dobre rozwiązanie. Wydaje się, że budowanie teraz alternatywnego przejścia naziemnego nie znajduje akceptacji pod względem bezpieczeństwa - twierdzi Ryszard Grobelny, urzędujący prezydent Poznania.

Opracowanie naukowców jasno pokazuje, że organizacje społeczne i mieszkańcy zabiegający o skrócenie drogi na dworzec, nie tylko kierują się logiką, ale przede wszystkim względami bezpieczeństwa użytkowników miejskiej przestrzeni. Niezależni eksperci rekomendują skrócenie drogi na dworzec. Natomiast reakcja urzędników jest sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. Nie rozumiem dlaczego chcą na siłę kierować mieszkańców do centrum handlowego, zamiast umożliwić najprostsze dojście do dworca - uważa Paweł Sowa ze Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Zabiegamy o wyznaczenie najkrótszego oraz przyjaznego osobom słabszym fizycznie przejścia. Nie dość, że jest krótkie to nie zmusza do pokonywania dodatkowych poziomów, które mogą być ogromną przeszkodą dla wielu osób. Ponadto łączy przystanek z dworcem omijając galerię handlową, czyli oszczędność czasu dla pasażerów - dodaje Paweł Sowa.

Nie lepsza jest też droga na dworzec kolejowy z przystanku "Most Dworcowy". Aby dostać się z tramwaju na pociąg trzeba pokonać dystans ponad 350 metrów, przechodząc najpierw na chodnik po stronie MTP, a później przejść znów na drugą stronę. Problem mogłoby rozwiązać utworzenie przejścia dla pieszych na początku Mostu Dworcowego, przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Roosevelta.


Oświadczenie Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania

Jako Inwestycje dla Poznania działamy od ponad 8 lat. Od samego początku istnienia, ceniąc różne poglądy osób tworzących Stowarzyszenie, unikaliśmy dyskusji na tematy ideologiczno-polityczne. Mamy w swoich szeregach zwolenników różnych opcji politycznych. Także w naszych działaniach na zewnątrz staraliśmy się zawsze skupiać na współpracy, szukając interesu miasta, niezależnie od opcji politycznej czy ideologicznej osoby lub organizacji, która chciała z nami rozmawiać.

W niedzielę 30 listopada 2014 odbędzie się w Poznaniu druga tura wyborów prezydenckich. Tym razem jednak zajmujemy w tym temacie jednoznaczne stanowisko. Ostatnie lata relacji z panem prezydentem Grobelnym, jego zastępcami oraz dyrektorami różnych miejskich jednostek pokazały nam, że tej woli do współpracy jest z ich strony bardzo mało. Cechowała ją przede wszystkim fasadowość, a w wielu sytuacjach końcowe decyzje podejmowane przez obecne władze, nie miały poparcia merytorycznego. Argumentami kończącymi dyskusje z ich strony były zwykle niemal magiczne słowa jak „bezpieczeństwo” (np. droga na nowy dworzec PKP). Do tego szereg konsultacji miało wymiar fikcyjny, np. ogłaszano je po uzyskaniu pozwolenia na budowę lub po rozpoczęciu prac. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że w ważnych kwestiach zdanie mieszkańców dla obecnego prezydenta po prostu się nie liczy.

Po 16 latach sprawowania władzy w działaniach pana prezydenta Grobelnego nie widzimy pomysłu na miasto. Widać za to zamknięcie na merytoryczne dyskusje czy nierozliczanie swoich pracowników z powierzonych im zadań. Z przerażeniem obserwujemy także próby manipulacji opinią publiczną, szczególnie wyraźne w kwestii tramwaju na Naramowice. Niekorzystanie z doświadczeń miast zachodnioeuropejskich, brak dobrej polityki przestrzennej i transportowej w naszym przekonaniu może przekreślić rozwój Poznania. Mamy spore obawy, że Ryszard Grobelny jako prezydent nie jest w stanie dobrze wykorzystać ogromnej szansy na pozyskanie środków finansowych z ostatniego rozdania unijnego.

Mając na uwadze powyższe fakty oraz po zapoznaniu się z kandydaturą pana Jacka Jaśkowiaka, w sposób jednogłośny, niezależnie od naszych prywatnych poglądów politycznych, popieramy kandydaturę Jacka Jaśkowiaka na Prezydenta Miasta Poznania.

Pozytywnie odbieramy program przedstawiony przez pana Jacka Jaśkowiaka. Uważamy, że jest on dobrym partnerem do merytorycznej dyskusji na temat miasta, a także daje nadzieję na rozwiązanie problemów. Podoba się nam jego podejście do codziennych spraw trapiących poznaniaków – czystość ulic, stan targowisk, chodników, droga na dworzec czy infrastruktura rowerowa – to kwestie, na które zwraca uwagę i sam te niedogodności poznaje chociażby poruszając się po mieście na swoim rowerze. Takiej otwartości na ludzi Poznaniowi bardzo potrzeba.

Udzielamy panu Jackowi Jaśkowiakowi poparcia i rekomendujemy jego kandydaturę, mając nadzieję, że zdobędzie zaufanie wyborców i przez najbliższe 4 lata, wraz z mieszkańcami, będzie zmieniał Poznań na miasto bardziej przyjazne ludziom.

Ze swojej strony, oprócz dobrej woli do współpracy i dyskusji na temat problemów Poznania, obiecujemy monitorowanie działań nowego prezydenta. Uważamy to za swój obywatelski obowiązek względem naszego miasta oraz podstawę do zdrowego i racjonalnego rozwoju stolicy Wielkopolski, której dobro leży nam na sercu.


Komentarze (3)

24-11-2014 15:45:03
sicilpol
z tymi przelotami to byłoby wspaniale, po prostu dorwać się tam komuś do 4liter i zrobić porządek, bo takie miasto z takim lotniskiem to wstyd!
24-11-2014 12:52:42
mieszkaniec
Sowa zrób coś zeby Ławica obsługiwała więcej pasażerów !
24-11-2014 08:54:13
Mieszkaniec
Za Codzienny Poznań, bez komentarza. Podczas gdy Jaśkowiak zbiera kolejne wyrazy poparcia, Grobelny zabiega o głosy kibiców. W minionym tygodniu podpisywał umowę ze stowarzyszeniem kibiców Lecha Poznań, w sobotę zaś, 22 listopada, spotkał się z kibicami żużla. Grobelnemu na terenie zarządzanego przez POSiR obiektu na Golęcinie towarzyszył Arkadiusz Ładziński, prezes zarządu PSŻ Poznań oraz Adam Babicz, kierownik oddziału Golęcin. Co ciekawe, zarówno Ładziński jak i Babicz startowali z list firmowanych przez Ryszarda Grobelnego w wyborach samorządowych, które odbyły się 16 listopada 2014r. Żadnemu z nich jednak się nie powiodło.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: