Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W zajezdni polała się krew - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W zajezdni polała się krew
23-11-2014 14:04   Janusz Ludwiczak
Z okazji dnia Świętej Katarzyny, która jest patronką kolejarzy i tramwajarzy w zajezdni przy ul. Głogowskiej przeprowadzono zbiórkę krwi. W trzydniowej akcji wzięły w sumie udział 104 osoby, który oddały łącznie 46,8 litrów bezcennego leku.

W zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej stanął specjalny autobus - ambulans, w którym można było oddać krew. Z okazji przypadającego 25 listopada dnia Świętej Katarzyny - patronki kolejarzy, tramwajarzy i pracowników transportu Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy poznańskim MPK zorganizował otwartą akcję honorowego poboru krwi.

Klub HDK PCK przy poznańskim MPK działa od wielu dziesięcioleci. Zrzesza około 500 aktywnych dawców, którzy stale oddają krew. Oznacza to, że co piąty pracownik MPK regularnie oddaje krew. Najczęściej z przeznaczeniem dla dzieci cierpiących na schorzenia onkologiczne, a także dla ofiar wypadków rogowych. Oznacza to, że prawie co piąty pracownik MPK regularnie oddaje honorowo krew - wskazuje Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

W sumie podczas trzydniowej akcji wzięły udział 104 osoby, które oddały łącznie 46,8 litrów krwi.


R E K L A M A

Komentarze (1)

23-11-2014 19:16:53
Hania
Godne pochwaly !!! Brawo dla dawcow !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: