Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trwa cisza wyborcza - nie można polubić nawet profilu kandydata - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trwa cisza wyborcza - nie można polubić nawet profilu kandydata
15-11-2014 00:46   Janusz Ludwiczak
Do niedzieli do godz. 21, czyli do momentu głosowania obowiązuje cisza wyborcza. Nie można wieszać plakatów, zabronione jest publikowanie sondaży, a także polubienie profilu kandydata na portalu społecznościowym.

Cisza wyborcza obowiązuje w sobotę, 15 listopada od północy do zakończenia głosowania - czyli do niedzieli do godz. 21. W jej trakcie nie można wywieszać plakatów, namawiać do oddawania głosów na konkretnych kandydatów czy komitety wyborcze, zabronione jest również publikowanie sondaży.

Okazuje się, że cisza wyborcza obowiązuje również w internecie. Za złamanie zakazu uważa się również na przykład polubienie profilu kandydata na portalu społecznościowym Facebook.

W nocy MPK zdjęło plakaty i ogłoszenia wyborcze ze wszystkich nośników w tramwajach i autobusach, gdyż nie wolno jeździć pojazdami z plakatami.

Nie jest natomiast zabronione zachęcanie do głosowania. Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna nawet do 1 miliona złotych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: