Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spłonęły meble - kolejny pożar na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spłonęły meble - kolejny pożar na Łazarzu
16-12-2008 23:56   Janusz Ludwiczak
W niedzielę przed godz. 16 wybuchł pożar w mieszkaniu przy ulicy Stablewskiego 10. Na szczęście lokatorce nic się nie stało. W wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia spłonęło wyposażenie mebla. Na miejsce przybyły 3 zastępy straży pożarnej.

W niedzielę o godz. 15:57 komenda straży pożarnej otrzymała informacje o pożarze w mieszkaniu przy ulicy Stablewskiego 10. Na miejsce przybyły 3 zastępy straży pożarnej.

Na miejsce przybyły 3 zastępy straży pożarnej. W wyniku pożaru spłonęło wyposażenie mieszkania. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia - powiedział portalowi lazarz.pl st. kpt. Bartosz Marciniak z poznańskiej straży pożarnej.

To nie pierwszy w ostatnim czasie pożar na Łazarzu. Tylko tej jesieni paliły się aż dwie kamienicy - na Matejki i Głogowskiej.

Pożary w ostatnim czasie na Łazarzu:

  • 7 marca 2007 - pożar w mieszkaniu przy ulicy Chociszewskiego, który gasiło 10 zastępów straży pożarnej. Spłonęło mieszkanie. Nikt z mieszkańców na szczęście nie doznał obrażeń od ognia.
  • 9 czerwca 2007 - pożar poddasza i całego piętra w kamienicy przy ulicy Kanałowej 13. 70 osób ewakuowanych, którzy musieli na kilka miesięcy opuścić swoje mieszkania, gdyż cała kamienica musiała zostać wyremontowana, gdyż pozostałe kondygnacje zostały zalane wodą.
  • 2 sierpnia 2008 - pożar w kamienicy przy Rynku Łazarskim 7. Ewakuowano dzięki pomocy sąsiadów 2 mieszkańców. Spłonęło mieszkanie. Dzień później w wyniku upadku ze schodów w tej samej kamienicy zginął 49-letni mężczyzna. Wydarzenia mogą mieć zbieżność ze sobą.
  • 28 października 2008 - 9 zastępów straży pożarnej gasi pożar, który wybuchł na klatce schodowej w kamienicy przy ulicy Matejki 47. Ewakuowanych zostało 30 mieszkańców.
  • 24 listopada 2008 - około godz. 11 wybuchł pożar w szatni VIII LO przy ulicy Głogowskiej 92. Na szczęście nic się nikomu nie stało. Ewakuowano 700 uczniów i pracowników szkoły. W wyniku pożaru spłonęły trzy kurtki i płaszcz. W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem jednostek straży pożarnej.
  • 24 listopada 2008 - tego samego dnia, tylko, że wieczorem ok. godz. 18:30 pożar w mieszkaniu w kamienicy ulicy Głogowskiej 95. W pożarze ucierpiało 9 osób, sześć z nich - w tym 12-letnie dziecko trafiły do Szpitala Wojskowego przy ulicy Grunwaldzkiej. Czteroosobowa rodzina w skutek pożaru straciła mieszkanie, które doszczętnie spłonęło.
  • 14 grudnia 2008 - w skutek zaprószenia ognia pożar w mieszkaniu bloku przy ulicy Stablewskiego 10. Pożar gasiły 3 zastępy straży pożarnej.


Komentarze (1)

21-12-2008 14:27:56
max
Pewnie to i tak nie ostatni pożar tej zimy. Pamiętajcie nawet o gaszeniu takich drobiazgów jak gaszenie lampek na choince wychodząc nawet na chwilę z domu. Od przybytku głowa nie boli!!
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: