Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Miasta uchwaliła nowe obwody podstawówek i gimnazjum. Plan miejscowy dla Potockiej poczeka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Miasta uchwaliła nowe obwody podstawówek i gimnazjum. Plan miejscowy dla Potockiej poczeka
05-11-2014 12:26   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Rada Miasta Poznania uchwaliła nowe obwody szkół podstawowych i gimnazjów. Ze względu na brak przeprowadzenia analizy zgodnej ze studium radni odstąpili od uchwalenia sporządzenia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu objętego ulicami Potockiej, Kolejową, Hetmańską i Dmowskiego, gdzie znajdują się ogródki działkowe.

Na ostatniej w tej kadencji sesji Rada Miasta miała podjąć uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Hetmańskiej, Dmowskiego, Potockiej i Kolejowej". Plan miejscowy ma uchronić ogródki działkowe przed zabudową oraz w przyszłości przeznaczenie części terenu np. na park. Uchwała nie została podjęta, gdyż dokument ten został wycofany z porządku obrad. Okazało się, że projekt nie zawiera odpowiedniej analizy zgodnej ze studium.

Poznańscy radni uchwalili za to nowe obwody szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na Łazarzu największy spór dotyczył Szkoły Podstawowej nr 69.

Rada Osiedla Górczyn chciała, by granica obwodu Szkoły Podstawowej nr 69 została przesunięta do ulicy Palacza. Uczniowie "sześdziesiątkidziewiątki" z południowej strony ulicy Palacza, a także Kuźniczej czy Kosynierskiej mieliby uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej. Obwody szkół podzieliły nie tylko łazarskich i górczyńskich radnych. Do sporu pomiędzy miejskimi radnymi Wojciechem Wośkowiakiem a Bartoszem Zawieją doszło podczas lipcowego posiedzenia Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania. Więcej w artykule: Radni W.Wośkowiak i B.Zawieja pokłócili się o nowe obwody szkół na Górczynie i Łazarzu.

Na szczęście udało się osiągnąć porozumienie z Radą Osiedla Górczyn i Szkołą Podstawową nr 10. Obwód "sześćdziesiątkidziewiątki" będzie sięgać do ulicy Kuźniczej.

Nowe obwody zaczną obowiązywać w przyszłym roku.


Komentarze (1)

05-11-2014 16:04:39
bieganek
Obwody absurdalne! SP 26 jest przy granicy obwodu, co sprawia, że zewsząd do niej daleko - a z drugiej strony Głogowskiej do SP 9. Podobnie SP 10 - domki za Górecką?
Aktualności
Niezapominajka
17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: