Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W listopadzie ruszy budowa Bałtyku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W listopadzie ruszy budowa Bałtyku
31-10-2014 13:09   Janusz Ludwiczak
Pod koniec 2016 roku będzie gotowy biurowiec Bałtyk, który powstanie w miejscu kultowego Kina Bałtyk, przy zbiegu ulic Bukowskiej i Roosevelta. W budynku, który będzie miał 16 pięter powstanie m.in. kino, restauracja i taras widokowy.

Pod koniec czerwca podpisano umowę na finansowanie inwestycji pomiędzy przedstawicielami inwestora, firmy Garvest i władzami Banku Gospodarstwa Krajowego. Biurowiec Bałtyk powstanie częściowo ze środków europejskich w ramach pożyczki w programie Jessica, w kwocie 37 mln zł, udzielanej ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. BGK udzielił inwestorowi równeiż kredyt komercyjnych w ramach Programu Inwestycje Polskie w kwocie 65,8 mln zł.

Najbardziej zaskakiwać może dofinansowanie unijne. Zawsze podkreślam nowatorstwo decyzji o utworzeniu programu Jessica, jak i to, jak to zostanie zastosowane. Głównym celem była rewitalizacja obszarów miejskich, a tu mamy właśnie z tym do czynienia. Inwestycja jest ciekawa architektonicznie, jestem ciekaw jak się wpisze w przestrzeń, ale też jak budynek będzie spełniał swoją funkcję - podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Liczymy na to, że nie będzie to tylko pomnik, ale też miejsce, gdzie poznaniacy będą spędzali wolny czas. To nie będzie zwykły biurowiec: prowadzimy prace nad podwórkiem tego budynku, gdzie ma powstać ogólnodostępny plac. Powstanie kino prezentujące filmy offowe, alternatywne, bardzo artystyczne. Nie będzie to zwykła sala kinowa, bo powstanie na schodach holu budynku. Pierwsze dwie kondygnacje budynku to będą lokale usługowe. Pracujemy bardzo mocno nad częścią komercyjną, która będzie elementem wprowadzającym w ruch, życie w to miejsce. Pracujemy też nad otwarciem Concordii na plac. Nie będzie żadnego centrum handlowego. Będziemy mocno dobierać najemców do przestrzeni, unikamy sieciówek, mają to być przedsiębiorcy lokalni - wskazuje Michał Włodarczyk z firmy Garvest, inwestora Bałtyku.

Biurowiec Bałtyk powstanie na działce, przy zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej, w sąsiedztwie Ronda Kaponiera, obok Hotelu Sheraton i naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich. Budynek ma mieć 18 tys. m kw. powierzchni i 68 metrów wysokości - 16 pięter i 3 kondygnacje podziemne, w których zlokalizowany zostanie parking podziemny.

W obiekcie powstaną biura, powierzchnie handlowo-usługowe, a także restauracja z tarasem widokowym i hotel na ostatnim piętrze. Na parterze i pierwszym piętrze przewidziano sklepy, restauracje i kawiarnie.

Inwestycje zrealizuje spółka PORR. Projekt i wizualizacje Bałtyk Tower przygotowała holenderska pracownia architektoniczna MVRDV. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2016 roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: