Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach pobito rekord Guinessa w najdłuższym graniu w grę komputerową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach pobito rekord Guinessa w najdłuższym graniu w grę komputerową
30-10-2014 08:18   Janusz Ludwiczak
Hubert Blejch przez 5 dni, 20 godzin i 54 minuty grał w grę komputerową. Tym samym 25-latek z Koszalina pobił rekord Guinessa, który należał do Australijczyka.

Przez prawie tydzień w alei Lipowej w targowym "czteropaku" trwało bicie rekordu Guinessa w najdłuższym graniu w grę komputerową. W czwartek, o godz. 3:09 rekord ten udało się pobić.

Dotychczasowy rekord należał do Australijczyka Okana Kaya i wynosił 135 godzin, 15 minut i 10 sekund. Bicie rekordu rozpoczęło się w piątek, 24 października tuż po godz. 12, kiedy rozpoczęły się targi Poznań Game Arena (PGA).

Obecny rekord został ustanowiony w 2012 roku przez Australijczyka, Okana Kaya, który przed komputerem spędził 135 godzin, 15 minut i 10 sekund. My chcemy ten rekord pobić przynajmniej przez godzinę. Hubert gra w grę Sniper Elite III Afrika. Grając w ponad 100 godzin w jedną grę można być znudzonym, ale sądzę, że Hubert wróci na pewno nie raz do tej gry. Gra odbywa się w trybie multiplayer. Ciągle powtarza się ten sam schemat, jest mapa, gra się z innymi użytkownikami przez sieć, gra nie ma końca - powiedział Marcin Lubelfeld z Kinguin.

A jak technicznie wyglądało bicie rekordu w ciągłym graniu?

Hubert od kilku miesięcy przygotowywał się do pobicia tego rekordu. Stosował odpowiednią dietę, ćwiczenia, odpowiedni system snu. Na każdą godzinę grania przysługuje mu 10 minut przerwy, które się kumuluje. Hubert może tą przerwę wykorzystać w dowolnym monecie. Na początku grał przez 2 godziny, później robił 20-minutową przerwę na krótką drzemkę i toaletę. W ciągu doby Hubert grał ok. 21 godzin, z czego łącznie miał trzy godziny przerwy - wyjaśnia Marcin Lubelfeld.

W trakcie akcji zbierane były pieniądze na cele charytatywne międzynarodowej fundacji Child's Play oraz poznańskiej organizacji Rak Off, które pomagają dzieciakom chorym na nowotwory. W sumie udało się zebrać ponad 2,4 tys. euro.

Zbieramy pieniążki dla dzieci chorych na raka. Chcemy w ten sposób pokazać, że można zrobić również coś pozytywnego grając w gry komputerowe - podsumowuje Marcin Lubelfeld, Kinguin.

Nad biciem rekordu czuwało sześć osób, lekarze oraz masażysta.

Gordon, czyli Hubert Blejch ma 25 lat, pochodzi z Koszalina. Gry towarzyszą mu od 6. roku życia. Obecnie pracuje jako tester gier. Jego zamiłowaniem oprócz grami jest fantastyka Sapkowskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: