Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wieża babel zacznie powstawać w Hortexie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wieża babel zacznie powstawać w Hortexie
29-10-2014 00:24   Janusz Ludwiczak
W środowy wieczór w dawnej kawiarni Hortex przy ul. Głogowskiej 29 zainaugurowany zostanie projekt Babelproject - interaktywna aplikacja, która pozwala użytkownikom na całym świecie stać się współautorami jednej rzeźby. Na podstawie powstałego modelu stworzony zostanie realny obiekt w przestrzeni miasta.

Babelproject to internetowa platforma społecznej kreacji modelu rzeźby. Projekt jest próbą zbudowania odwrotnej relacji między odbiorcą i artystą oraz analizą prawdopodobnie utopijnej wizji równego dostępu do sztuki. Jest również odwołaniem się do debaty na temat estetyki istniejących i powstających w przestrzeni publicznej pomników. Babel Project buduje tło dla ekspresji i tworzy ramę dającą każdemu użytkownikowi równy wkład w finalne dzieło. Wynikiem procesu formowania będzie powstanie rzeczywistego obiektu w przestrzeni publicznej - wyjaśnia Łukasz Trusewicz, autor projektu.

W ramach projektu w środowy wieczór uruchomiona zostanie strona www.babelprojekt.eu. Aplikacja będzie polegać na dołożeniu jednego z 250 tysięcy sześcianów o wymiarach 2x2x2 cm. W projekcie będą mogły wziąć również osoby mówiące w języku angielskim, niemieckim, arabskim, francuskim, rosyjskim, portugalskim, hiszpańskim, bengalskim, hindi, japońskim, chińskim. Gdy w internecie dołożony zostanie ostatni klocek wirtualna rzeźba ma stać się realna. Pomysłodawcy chcieliby, by rzeźba "Babelproject" stanęła na jednej z ulic Poznania, a w przyszłości ma krążyć po całym świecie.

Babelproject realizowany jest w ramach festiwalu "Inwazja barbarzyńców" organizowanego przez Fundację Barak Kultury przy wsparciu Miasta Poznania. Początek projektu w środę o godz. 20:00, w dawnym coctail-barze Hortex, przy ul. Głogowskiej 29.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: