Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Drzewa na Kasprzaka poszły pod topór - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Drzewa na Kasprzaka poszły pod topór
24-10-2014 07:40   Janusz Ludwiczak
Kolejna wycinka drzew i posadzą zapewne nowe lub znów się pojawią parkingi - alarmuje nasz Czytelnik. - Chore drzewa mogą zostać przycięte, ale głębsza wycinka nie jest planowana. Posadzone zostaną za to nowe drzewa. Projekt zakłada raczej zwiększenie ilości drzewostanu niż wycięcie drzew - uspokaja Rada Osiedla Św. Łazarz.

Od 1 września trwa remont chodnika na ulicy Kasprzaka. Prace prowadzone są po wschodniej stronie ulicy, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. W ramach inwestycji przeprowadzona jest również wycinka drzew.

Ściągnąłem projekt od ZDM i z mojej pobieżnej lektury niefachowym okiem wynika, że na odcinku Hetmańska-Chociszewskiego oraz Potworowskiego-Stablewskiego do likwidacji idą trawniki i będą zastąpione chodnikiem (czyt. miejscem do parkowania). Trawniki w tych miejscach są wprawdzie rozjeżdżane przez samochody, ale po remoncie można by je było odpowiednio zabezpieczyć i uchronić te skrawki zieleni. Zamiast wykorzystania szansy na polepszenie estetyki tej ulicy, marnuje się szansę. Rada Osiedla nie wygląda na zainteresowaną tematem, co najwyżej za kilka tygodni odtrąbią kolejny zrealizowany remont. A za kilka lat będziemy szukać sposobów, jak ożywić kolejną ulicę - pisał do nas w lipcu nas z Czytelnik, Karol Raniszewski.

Ulica Kasprzaka. Kolejna wycinka drzew i posadzą zapewne nowe lub znów się pojawią parkingi - alarmuje nas nishio na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Część drzew zostanie wycięta, jednak Zarząd Dróg Miejskich w ramach inwestycji chce posadzić 19 nowych drzew.

Rozmawialiśmy z ZDM i wycinki drzew na ul. Kasprzaka nie będzie. Będzie przegląd drzew pod względem ich zdrowia. Chore drzewa mogą zostać przycięte, ale głębsza wycinka nie jest planowana. Posadzone zostaną za to nowe drzewa. Projekt zakłada raczej zwiększenie ilości drzewostanu niż wycięcie drzew - powiedział Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.


Fot: nishio
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Chodnik na Kasprzaka remontują aż do Niegolewskich, a mieli tylko do Morawskiego

ZOBACZ TAKŻE: Chodnik na Kasprzaka remontują aż do Niegolewskich, a mieli tylko do Morawskiego

ZOBACZ TAKŻE: Nie będzie wycinki akacji na Klonowica

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

24-10-2014 16:29:32
M.
Na Kasprzaka nie przybyło pustych miejsc po drzewach. Przy okazji remontu chodnika, miejsca w których kiedyś rosły zostały wybrukowane... Poza tym faktycznie są sadzone nowe drzewa, głownie klony, które są bardzo kruche i łamliwe. Za jakieś 15-20 lat zapewne zostaną wycięte, bo będą stanowiły zagrożenie dla parkujących samochodów.
24-10-2014 09:03:51
JS
To zupełnie tak samo, jak na Małeckiego, Kanałowej, Gąsiorowskich, Kolejowej... Tak się powiększył drzewostan po wycinkach sprzed lat, że można będzie niedługo grzybiarzy spotkać. Urzędnicy parę lat temu też kłamali, że drzew przybędzie. A przybyło pustych miejsc po drzewach i parę rachitycznych badyli udających drzewa.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: