Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zespół Śląsk po pół wieku przerwy wystąpił na Targach {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zespół Śląsk po pół wieku przerwy wystąpił na Targach {GALERIA ZDJĘĆ}
24-10-2014 00:54   Janusz Ludwiczak
W czwartkowy wieczór w Sali Ziemi MTP wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, który po raz ostatni występował na Targach pół wieku temu.

Galowy Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk odbył się z okazji targów Tour Salon. Publiczność zgromadzona w Sali Ziemi mogła nie tylko poznać folklor śląski, ale całą polską kulturę ludową.

W programie koncert "A to Polska właśnie" znalazły się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne założyciela Zespołu do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk w pełnym, 120-osobowym składzie - tancerzy, chóru, orkiestry i balety wystąpił po raz ostatni na Targach 51 lat temu, w 1963 roku. „Śląsk” to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie. Wielki Ambasador Polskiej Kultury – 8 tysięcy koncertów dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na pięciu kontynentach. W swoim dorobku Zespół ma także 12 płyt wydanych w Złotej Kolekcji "Śląska". Pięć Złotych Płyt, jedną Platynową, kilka nominacji do „Fryderyków”.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: