Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rzeźby wśród palm i tropików - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rzeźby wśród palm i tropików
11-12-2008 01:16   Janusz Ludwiczak
Do niedzieli włącznie w Palmiarni oglądać można wystawę poplenerową II Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego "Puszcza Zielonka", która odbywa się w ramach Roku Klimatu i Środowiska i jest imprezą towarzyszącą Konferencji Klimatycznej ONZ, która odbywa się na Targach.

Od 25 listopada do 14 grudnia włącznie w Palmiarni można oglądać nie tylko roślinność tropikalną, ale wystawę poplenerową II Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego "Puszcza Zielonka", której głównym tematem była woda.

Autorami prac jest 12 osób w tym Ashraf Gafer El Sadek Mohammed Mahdy z Egiptu, Natalia Leykina z Ukrainy, Andy Rußelmann z Niemiec, Jolanta Banowska, Piotr Butkiewicz, Władysław Garnik, Marian Molenda, Leon Podsiadły, Jan Serafin, Marek Szewczyk, Stefan Wyszkowski, Grażyna Szymała-Wołyńska.

Rzeźby powstawały podczas pleneru na terenie gospodarstwa agroturystycznego w Pławnie, w gminie Murowana Goślina od 28 sierpnia do 14 września.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Urzędu Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie.

Rzeźby prezentowane były już na poznańskiej Malcie, a do niedzieli można je podziwiać przy zwiedzaniu Palmiarni, która czynna jest od 9 do 16, a w niedzielę od 9 do 17. Kasa kończy sprzedaż biletów godzinę przed zamknięciem.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: