Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Łukaszewicza powstała Galeria Łęctwo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Łukaszewicza powstała Galeria Łęctwo
13-10-2014 01:28   Janusz Ludwiczak
W lokalu na parterze kamienicy przy ul. Łukaszewicza 1 powstała Galeria Łęctwo. W sobotni wieczór odbył się wernisaż wystawy "Maszyna do przepadania", przygotowanej przez krakowską grupę artystów Flaming Lips of Love.

Kiedyś mieścił się tutaj zakład tapicerski. Przez wiele miesięcy lokal ten stał pusty. Chciałem ożywić to miejsce, po pół roku ZKZL użyczył mi ten lokal. 1 września odbyła się pierwsza wystawa. Wcześniej przez dwa miesiące lokal był remontowany, musieliśmy odmalować ściany i uporządkować to miejsce, był tu potworny bałagan. Do tej pory odbyły się trzy wystawy i jeden koncert. W planie przed zimą mamy jeszcze dwie wystawy i koncert - powiedział Przemek Sowiński, założyciel Galerii Łęctwo.

Profil galerii zdeklaruje się po tym, jakim zainteresowaniem miejsce to będzie cieszyć się zarówno wśród artystów jak i mieszkańców. Mieszkańcy nie muszą dojeżdżać np. jechać na Stary Rynek do Galerii Miejskiej Arsenał, a mogą integrować się tutaj ze sztuką. Sporo osób pyta mnie też skąd nazwa galerii. Łęctwo jest to słowo wymyślone przez mojego brata. Nie wiadomo do końca co oznacza, każdy może interpretować to inaczej- wskazuje Przemek Sowiński, Galeria Łęctwo.

Wystawę "Maszyna do przepadania" przygotowała krakowska grupa artystów Flaming Lips of Love w składzie Jacek Złoczowski, Krzysztof Kaczmar, Małgorzata Łuczyna, Michał Hyjek, Patricia Correa i Szymon Nowak.

Ludzkie przestrzenie są odbiciem jakości ludzkich zmysłów. Umysł często wykracza poza dane zmysłowe. Zastanówmy się nad pojęciem rozległości. Nie możemy odczuć rozległości oceanu - wyjaśniają artyści.

Grupa Flaming Lips of Love tworzy prace przy użyciu różnych mediów: fotografiii, wideo artu, instalacji, nowych mediów oraz sztuki performance. Przygotowując tę wystawę, artyści stworzyli miejsca - przestrzenie site-specificc wewnątrz galerii. Każdy z owych mikro obszarów powstał w celu rearanżacji nieuchwytnych dyskursów, przenoszących widzów poza wszelką możliwą geografię. Doznania, obrazy, dźwięki - magnetyczne wszechświaty kreujące konkretne, abstrakcyjne przestrzenie w świadomości odbiorców. Wcielenie tymczasowo przysłoniętej, sensorycznej, nieulokowanej inwersji. Wejdź do wnętrza, wejdź do maszyny, wydostań się z bezmiaru zewnętrzności - czytamy w zapowiedzi wystawy "Maszyna do przepadania".


R E K L A M A

Komentarze (1)

13-10-2014 11:02:01
maciej
ciekawe co na to powie(zrobi)'Eka Małeka"?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: