Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 480 zawodniczek z całej Polski zjechało do Areny by wziąć udział w miniturnieju siatkówki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 480 zawodniczek z całej Polski zjechało do Areny by wziąć udział w miniturnieju siatkówki
12-10-2014 01:38   Janusz Ludwiczak
W weekend w hali Arena po raz pierwszy odbywa się Ogólnopolski Festiwal mini siatkówki, w którym bierze udział ponad 480 dziewczyn w wieku 10-12 lat.

W Arenie rozgrywany jest I Ogólnopolski Festiwal mini siatkówki, w którym bierze udział ponad 480 dziewczyn z roczników 2002-2004. W sobotę na ośmiu boiskach rozgrywane były mecze siatkówki. Każda z rozgrywek trwała po 10 minut. Zawodniczki grały dwójkami.

Turniej skierowany jest dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Chcemy promować ten sport. Wychodzimy z założenia, że jeżeli we właściwy sposób rozwinięta zostanie siatkówka na najniższym poziomie to w kolejnych latach skorzystają kolejne kategorie wiekowe. Mamy zespoły z Kosieczyna, Grudziądza, Kędzierzyna-Koźla, Gubina, Koszalina jak i całej Wielkopolski. Gramy na czas, zespoły uzyskują 2 punkty za wygraną, 1 punkt za remis i 0 za porażkę. Drużyna, która zwycięży musi ograć większość przeciwników - powiedział Damian Gapiński, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

W turnieju nie chodzi jednak o rywalizację. Najważniejsza jest możliwość podnoszenia umiejętności, dzieciaki mają się dobrze bawić - podsumowuje Damian Gapiński.

W niedzielę rozegrane zostaną mecze trójkami i czwórkami. Każdy z uczestników turnieju otrzyma koszulkę, a trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymają puchary i medale. W kolejny weekend turniej rozegrany zostanie raz jeszcze, ale tym razem z udziałem chłopców. Zawodników ma być zdecydowanie więcej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: