Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Trójka" poczeka do czerwca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Trójka" poczeka do czerwca
09-10-2014 07:35   Janusz Ludwiczak
Nie w październiku, a dopiero w połowie przyszłego roku rozpocznie się remont pawilonu nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich, znajdujący się od strony ulicy Roosevelta.

W czerwcu na dobre zamknięte zostały restauracje "Mr Top", Szklarnia i pizzeria, które od 15 lat znajdowały się przy ul. Roosevelta. W tym samym miesiącu wygasła umowa najmu z MTP. Targi chcą bowiem przeprowadzić modernizację pawilonu 3. Ma zmienić się fasada "trójki".

Są dwa elementy w tej przebudowie. Pierwszy to elewacja, która odstaje od tych dwóch nowoczesnych sąsiednich pawilonów 3 i 3a, które są pokryte specjalnymi płytami o kolorze matowo-stalowym. Chcemy w ten sam sposób zrobić tą część, która pochodzi z lat 70. Będzie to przebudowa fasady i wnętrza. Od strony ul. Roosevelta znajdują się sklepy i restauracje, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ten deptak wzdłuż hal stał się rodzajem sprintu ludzi do pociągów. On nie sprzyja zatrzymaniu się, ale wycina nam spory kawałek wewnątrz hali, to jest 1000 metrów kwadratowych. Powierzchnie te chcemy przeznaczyć na cele administracyjne - wyjaśnia Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W ramach inwestycji nie tylko zmieni się elewacja "trójki", ale również wymienione zostaną trzy bramy wjazdowe od strony ul. Roosevelta i Bukowskiej. Prace pierwotnie miały rozpocząć się jesienią, jednak Targi przełożyły je na połowę przyszłego roku.

Stary pawilon 3 chcemy jeszcze wykorzystać do zorganizowania w nim targów Polagra, które odbędą się na przełomie września i października. Po tej imprezie rozpocznie się remont hali. Prace chcemy najpóźniej zakończyć przed Budmą, która odbędzie się w marcu - zapowiadał pod koniec czerwca Andrzej Byrt, szef Targów.

Remont "trójki" rozpoczniemy dopiero w czerwcu. Termin ten uległ przesunięciu, gdyż planujemy w tym pawilonie organizować jeszcze imprezy w sezonie targowym 2014/2015. Pawilon nr 3 będzie wyłączony z użytkowania. Ponadto musimy ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę inwestycji - powiedział Przemysław Trawa, wiceprezes Zarządu MTP.


Komentarze (1)

09-10-2014 08:00:59
TOMI
A kiedy rusza budowa po zlikwidowanej wiele lat ADRII ??? Płot i reklama na kontenerach chwały nie przynosi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: