Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Feministka, tramwajarz, ekolog i socjolog startują do Rady Miasta z komitetu Prawo do Miasta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Feministka, tramwajarz, ekolog i socjolog startują do Rady Miasta z komitetu Prawo do Miasta
08-10-2014 13:57   Janusz Ludwiczak
Kandydatów do Rady Miasta przedstawił we wtorek komitet wyborczy Prawo do Miasta. Liderem listy w okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald jest Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, feministka i działaczka Stowarzyszenia Kobiet Konsola. "Dwójką" na liście jest Roman Modrzyński - motorniczy, Przyjaciel Łazarza, działacz społeczny.

Niezbyt wiele trzeba, żeby Poznań stał się miastem bardzo wysokiej jakości życia ogółu mieszkańców, nie tylko grup i środowisk uprzywilejowanych, w pełni demokratycznie i partycypacyjnie zarządzanym. Wtedy poznaniacy nie będą opuszczać naszego miasta - tłumaczą członkowie Komitety Wyborczego Wyborców Koalicja Prawo do Miasta.

Prawo do Miasta chce, by stolica Wielkopolski była miastem objętym siecią połączeń zielonymi traktami pieszo-rowerowymi, z wysokim drzewostanem, odkrytymi ciekami wodnymi, wpisaną w rygorystycznie chroniony klinowo-pierścieniowy system terenów zieleni. Poznań ma być miastem bez korków komunikacyjnych, priorytetem ma być transport publiczny - w tym budowa nowych dróg rowerowych i linii tramwajowych, a także stworzenie kolei aglomeracyjnej.

Komitet wyborczy Prawo do Miasta składa się przede wszystkim ze społeczników i działaczy organizacji pozarządowych. Kandydaci do Rady Miasta z tego komitetu chcą, by Poznań był miastem dla dzieci i rodziny.

Dostępna miejska lub wspierana przez miasto szkoła, przedszkole, żłobek, osiedlowe centrum życia społecznego – w miejscu zamieszkania, związane ze wzrostem poziomu inwestowania w najmłodszych obywateli, dla podniesienia poziomu edukacji w poznańskiej oświacie. Dostępne dla mieszkańców z ekonomicznego „środka”, głównie młodych, nie potrzebujących pomocy socjalnej, ale niezdolnych do skorzystania z komercyjnego najmu lub kredytu na kupno mieszkania – poprzez zdecydowany udział miasta jako inwestora na rynku tanich mieszkań na wynajem, wspierającego najem prywatny, długoterminowy - przekonuje Prawo do Miasta.

Liderem listy w okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald jest Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, feministka i działaczka Stowarzyszenia Kobiet Konsola. "Dwójką" na liście jest Roman Modrzyński - motorniczy, Przyjaciel Łazarza, działacz społeczny.

Kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców KOALICJA Prawo do Miasta w okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald:

  • Aleksandra Sołtysiak-Łuczak – prezeska Stow. Kobiet Konsola, członkini Prawa do Miasta, wice pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Wielkopolskę, inicjatorka Porozumienia żłobkowego.
  • Roman Modrzyński – motorniczy w MPK, Honorowy Przyjaciel Łazarza.
  • Elżbieta Banaszak – Fundacja Polska jest Kobietą, położna, mieszkanka Łazarza.
  • Karolina Resińska-Miesiąc – Fundacja Polska jest Kobietą.
  • Mirosława Bączyk – emerytowana dyrektorka żłobka publicznego na Ogrodach.
  • Jacek Polewski – ekolog, przedsiębiorca, mieszkaniec Jeżyc.
  • Dr hab. Hanna Grzeszczuk-Brendel – wiceprezes zarządu Prawa do Miasta, współzałożycielka stow. Piękne Jeżyce, wykładowca akademicki na PP.
  • Michał Rapp – radny osiedlowy Jeżyc, przewodniczący komisji kultury RO Jeżyce.
  • Dr Filip Szmidt – socjolog na UAM, Inicjatywa Plac Asnyka
  • Dr Maja Brzozowska-Brywczyńska – socjolog na UAM, ekspertka ds przestrzeni miejskiej dla dzieci, mieszkanka Ogrodów.


Komentarze (1)

09-10-2014 08:19:05
roman modrzynski
pozdrawiam mieszkańców i zaprasza na debatę do Klubu Krąg 18 pazdziernika tj sobota w godz 10-13.Podczas debaty będzie można poznać wszystkich kandydatów z poszczególnych komitetów ( po 1 kandydacie z każdego komitetu]
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: