Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Maria Łazarz będzie startować do Rady Miasta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Maria Łazarz będzie startować do Rady Miasta Poznania
06-10-2014 07:20   Janusz Ludwiczak
Jak dowiedział się portal lazarz.pl Maria Łazarz - przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Świętego Łazarza, członek Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald wystartuje w wyborach samorządowych z listy SLD. "Jedynką" lewicy będzie natomiast Katarzyna Kretkowska.

Do Rady Miasta chcą startować także lokalni działacze osiedlowi. Swoich sił w wyborach chce spróbować Maria Łazarz, która jest przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Świętego Łazarza - jednostki pomocniczej miasta i zasiada także w Radzie Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Zdecydowałam się na kandydowanie dlatego, że chce coś zmienić w tym mieście. Działalność w organie oddolnym jakim jest rada osiedla pozwala mi inaczej spojrzeć na politykę miasta. Chciałabym wspomóc listę SLD. Im więcej radnych tym więcej można zdziałać dla osiedla. Nie tylko osoby z innych partii i ruchów powinny zasiadać w radzie miasta. Gdybym została radną miejską na pewno nie będę już przewodniczącą zarządu rady osiedla - powiedziała Maria Łazarz.

Maria Łazarz 10 sierpnia skończyła 60 lat. Urodziła na Jeżycach, jak mawia "nazwisko zobowiązuje", dlatego mieszka na Łazarzu i poświęciła się tej dzielnicy. Jest absolwentką IV Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na UAM. W 1990 roku przeprowadziła się na Łazarz. Od 1977 roku działa w organizacji pozarządowej Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych, obecnie jest prezesem jego wielkopolskiego oddziału. W latach 1988 - 2010 pracowała w Szkole Podstawowej nr 26 w Poznaniu ul. Berwińskiego jako kierownik i wychowawca świetlicy. Przez 14 lat była również kierownikiem świetlicy środowiskowej w tej samej szkole. Od dziesięciu lat działa w Radzie Osiedla Świętego Łazarza (aktualnie jest Przewodniczącą Zarządu). W 2000 roku otrzymała tytuł "Przyjaciel Łazarza", a rok później "Człowiek Roku Osiedla Łazarz 2001".

W 2006 roku została odznaczona "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego" przez Marszałka Wielkopolskiego. Oprócz tego otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej. Ma 18-letnią córkę. Interesuje się turystyką, historią, a w szczególności pasjonują ciekawostki związane z Poznaniem i Wielkopolską. Ponadto udziela się w Towarzystwie Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Maria Łazarz jest Przewodniczącą Zarządu Osiedla Św. Łazarz. Swoją pracę w samorządzie pomocniczym rozpoczęła równo 10 lat temu, w 2004 r.

Wiadomo już także, że "jedynką" SLD w okręgu nr 2, który obejmuje Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald będzie Katarzyna Kretkowska. Lewica chce wystawić w sumie 10 kandydatów:

  1. Katarzyna Kretkowska - radna miejska (wybrana z okręgu Jeżyce, Łazarz, Ogrody)
  2. Maria Łazarz Przewodnicząca Zarządu Osiedla Św.Łazarza, urodzona na Jeżycach, mieszka na Łazarzu
  3. Piotr Urbaniak - był radnym rady osiedla Jeżyce, działa społecznie
  4. Teresa Piasna - wieloletni handlowiec, prowadzi z mężem sklep na Ogrodach, reprezentuje Stowarzyszenie Kupców Ogrody
  5. Adam Wierzbicki - 25 lat na Łazarzu, technik, działacz społeczny
  6. Katarzyna Owsianna - mieszka na Jeżycach, przedsiębiorca, działaczka na rzecz zwierząt, wcześniej radna na Winogradach
  7. Joanna Podkajska - lekarka, chirurg w szpitalu Raszei, mieszkanka Jeżyc
  8. Florian Jopek - mieszkaniec Jeżyc, wieloletni harcmistrz
  9. Grażyna Mizera - pedagog specjalny, wolontariusz i działaczka stowarzyszenia Animalia
  10. Aleksander Raźniewski - radny Osiedla Jeżyce, przedsiębiorca, politolog


Komentarze (2)

07-10-2014 13:48:35
danka
Oby się Pani dostała! Miasto potrzebuje takich pracowitych i zaradnych osób!!!
07-10-2014 13:06:44
Joa
Trzymam kciuki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: