Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona mieszkańcy głosowali na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona mieszkańcy głosowali na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego
06-10-2014 07:05   Janusz Ludwiczak
W niedzielę przez osiem godzin można było wziąć udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Z możliwości tej skorzystało sporo mieszkańców.

W środę ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Do finałowego etapu przeszły również projekty dotyczące Łazarza: (Od)nowa pływalni w Parku Kasprowicza oraz Renowacja Areny - kontynuacja oraz projekty małe: Rowerowa Trasa Grunwaldzka i Plac Nowakowskiego miejscem rekreacji.

Do niedzieli, 12 października można oddawać głosy na projekty, które miałyby zostać zrealizowane w przyszłym roku w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Uprawnionymi do głosowania są: mieszkańcy Poznania wpisani do rejestru wyborców, osoby zameldowane w Poznaniu, które ukończyły 16 rok życia, a nie posiadają jeszcze praw wyborczych - w tym przypadku głos jest uznany za ważny po akceptacji, a także studenci uczelni niezameldowani w Poznaniu - podstawie numeru legitymacji studenckiej.

W niedzielę w Parku Wilsona, przed wejściem do Palmiarni stanął punkt, w którym można było oddać po głosy na zadania duże, których wartość przekracza 1 mln zł oraz trzy głosy na projekty małe.

Chcieliśmy mieć wpływ na to co się dzieje w Poznaniu dlatego postanowiliśmy wziąć udział w głosowaniu. Znamy zasady budżetu obywatelskiego. Bez problemu wybraliśmy projekty. Jest to dobra inicjatywa. Najciekawszy moim zdaniem projekty to sportowy Golaj, akcja promocyjna "Zdrowy kręgosłup" czy idea promowania Powstania Wielkopolskiego - powiedziała Anna Kiszuda.

Jesteśmy zainteresowani tym, aby nasze miasto, a zwłaszcza nasza dzielnica rozwijały się. Brakuje tutaj miejsc rekreacji. Budżet obywatelski to dobra inicjatywa. Najbardziej przydały nam do gustu projekty dotyczące Łazarza. Zagłosowaliśmy na odnowę pływalni przy Arenie i zagospodarowanie placu Nowakowskiego - uważają Dorota i Jacek Michalscy.

Głosowanie na projekty zgłoszone do programu Poznański Budżet Obywatelski potrwa do 12 października. Głosy można oddać na stronie internetowej miasta: www.poznan.pl/budzetobywatelski, a także w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50 (w poniedziałek od 7:30 do 17:00 oraz od wtorku do piątku od 7:30 do 15:30).

Punkt informacyjny, w którym można oddawać głosy stanie w Parku Wilsona również w niedzielę, 12 października w godz. 10:00-18:00 oraz dodatkowo w dniach 10, 11 i 12 października w godz. 10:00-18:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy okazji targów sportowych Poznań Sport Fair oraz 15. Poznań Maraton.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-10-2014 09:59:31
cudzxt
Matko znowu ten...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

11:00
Łazarz
Patroni łazarskich ulic - "Przechadzki po mieście" z przewodnikami PTTK
Zbiórka przy wejściu na Dworzec Zachodni

19:45
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert muzyku pasyjnej "Mater Dolorosa" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego

27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: