Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła rewitalizacja Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła rewitalizacja Głogowskiej
02-10-2014 13:31   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem zielenią i elementami małej architektury skwerów na ulicy Głogowskiej. Do końca października ławki i zieleń powinny pojawić się przy Dworcu Zachodnim, ul. Strusia oraz na skwerze pomiędzy ul. Chociszewskiego i Hetmańską.

Na początku września Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie zielenią i elementami małej architektury skwerów na ulicy Głogowskiej w Poznaniu zlokalizowanych przy Dworcu Zachodnim, ul. Strusia, ul. Sielskiej oraz skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Chociszewskiego wraz z dwuletnią pielęgnacją.

Do przetargu stanęły trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Kształtowania Zieleni "Gardens" z Promnic w gminie Owińska, prowadzony przez Grzegorza Sobolewskiego proponując cenę 316 222,59 zł brutto.

W środę, 1 października rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem zielenią i elementami małej architektury skwerów na głównej ulicy Łazarza.

Prace przed budynkiem Dworca Zachodniego będą obejmować remont murków z piaskowca oraz wprowadzenie drewnianych siedzisk. Celem działań jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla pieszych. Po zakończeniu prac, nie będzie już możliwe parkowanie samochodów po prawej stronie od wejścia do Dworca Zachodniego. Naszym celem jest uporządkowanie przestrzeni pasa drogowego, stworzenie estetycznych, miłych miejsc do wypoczynku - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Prace na skwerze przy ul. Strusia będą polegały na uzupełnieniu zielenią przestrzeni pod drzewami oraz wprowadzeniu elementów małej architektury. Z kolei realizacja prac na skwerze Chociszewskiego przewidziana jest w tym roku tylko w zakresie robót przygotowawczych i ziemnych. Pozostały zakres związany z zagospodarowaniem zielenią i elementami małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe) zaplanowano w 2015 r. ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz - dodaje ZDM.

Ostatnim miejscem, wskazanym do rewaloryzacji jest teren przy ul. Sielskiej. W miejscu tym ZDM planuje wykonać remont istniejących donic dla drzew, uzupełniając ich funkcję o elementy siedzisk z materiału drewnianego. Pojawią się tutaj nie tylko miejsca do wypoczynku, ale także stojaki rowerowe i nowe kosze na śmieci. Zasadniczym celem prac rewaloryzacyjnych jest „oddanie” tych terenów pieszym i wyeliminowanie nielegalnego parkowania. Zakończenie prac przy ul. Zachodniej, Strusia, Sielskiej oraz częściowo na skwerze przy ul. Chociszewskiego ZDM przewiduje na koniec października 2014 r.

Kolejny etap prac przewidzianych projektem wykonawczym dla ul. Głogowskiej na odcinku od mostu Dworcowego do ul. Ściegiennego zależny jest przyszłych budżetów, w tym środków przewidzianych w budżetach Rad Osiedli - wyjaśnia ZDM.


R E K L A M A

Komentarze (1)

02-10-2014 21:43:13
Olaf
super! Zobaczymy jak wyjdzie :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: