Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Radosna szkoła" została otwarta na Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Radosna szkoła" została otwarta na Dmowskiego
01-10-2014 13:54   Janusz Ludwiczak
Odśpiewaniem hymnu szkolnego, wypuszczeniem w niebo dziesiątek baniek mydlanych i przecięciem wstęgi przez przedstawicieli każdej z klas został otwarty w środowe przedpołudnie plac zabaw, który powstał w ramach programu "Radosna szkoła" na terenie Szkoły Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego.

Uczniowie "Siedemdziesiątkisiódemki" w końcu mogą bawić się na przerwach na nowym placu zabaw, który powstał w ramach programu "Radosna Szkoła" realizowanego przez samorząd i Ministerstwo Edukacji.

Zanim otwarto plac zabaw uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich oraz oddziałów przedszkolnych zaśpiewali hymn szkolny "Jest taka szkoła jedyna na świecie, inna od wszystkich na świecie szkół, ma dwie szczęśliwe siódemki w numerze i każdy dobrze czuje się tu". Następnie dzieci zaśpiewały regulamin placu zabaw: "My na placu nie śmiecimy, nie niszczymy zabawek, nie biegamy po zjeżdżalni, uśmiech towarzyszy nam na twarzy, wszyscy będą kolegami".

Otwarcie placu zabaw odbyło się przez przecięcie wstęgi najpierw przez Annę Kończak, dyrektor szkoły oraz przedstawiciela rady rodziców. Kolejne wstęgi przecinali przedstawiciele poszczególnych klas. Gdy przecięta została ostatnia wstęga w niebo zostało wypuszczone dziesiątki baniek mydlanych, a uczniowie mogli w końcu wypróbować nowy plac zabaw.

Budowa placu zabaw w Szkole Podstawowej nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich przy ul. Dmowskiego 50 kosztowała 218 tys. zł, z czego 109 tys. zł pokryło miasto, pozostałą kwotę Ministerstwo Edukacji.

Od 2009 roku w ramach programu "Radosna Szkoła" w całym Poznaniu zbudowano 32 place zabaw, m.in. na terenie SP9 przy ul. Łukaszewicza oraz w "dziewięćdziesiątce" przy ul. Chociszewskiego. W tym roku powstał również plac zabaw w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego. Jest o połowę mniejszy i kosztował w sumie 120 tys. zł.


Komentarze (6)

02-10-2014 11:56:23
giggs//
Nasze dzieci już korzystały z placu jest super :) Mamy tylko nadzieje że nikt go nie będzie dewastował i będzie otwarty również poza godzinami funkcjonowania szkoły (bo kamery widzieliśmy są, pytanie tylko czy działają )...
01-10-2014 23:28:46
do JS
Ludzie w 26 to była zwykła propagandówka jak w Korei, poza tym Prezydent dzisiaj znów był w Parku Wilsona.
01-10-2014 20:48:42
Misiu
Może SP26 ma mniejszy, ale Grobelny otwierał he he.
01-10-2014 20:40:46
JS
Jakoś w SP 26, mimo obecności prezydenta, dzieci mogły od razu skorzystać z palcu zabaw. Trzeba chcieć - nie wszyscu to rozumieją.
01-10-2014 17:57:35
Rafa
A wyobraża sobie Pani wpuszczenie naraz ponad dwustu dzieci na nowootwarty plac naraz? Albo co gorsza wpuszczenie wybranych kilkunastu wybrańców na oczach innych dzieci? Obawiam się, że kto chce psa uderzyć, kij znajdzie...zastosowano jedno z możliwych rozwiązań i tyle.
01-10-2014 14:26:47
Zuza
Jakoś nie widać radości dzieci na twarzach??? A na zdjęciach nie widać ,ażeby dzieci skorzystały z Placu zabaw . Oprowadzono ich jak pieska na smyczy.Nie mam dobrego zdania o tej Szkole. Poobserwuję jaką możliwość zabawy mają dzieci na placu...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: