Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za parkowanie na Głogowskiej zapłacimy już kartką PEKA - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za parkowanie na Głogowskiej zapłacimy już kartką PEKA
01-10-2014 09:47   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich uruchomił kolejne parkometry, w których za postój możemy zapłacić Poznańską Elektroniczną Kartą Aglomeracyjną, czyli Peką.

Okazuje się, że PEKA - czyli Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna służy nie tylko jako bilet na tramwaj czy autobus. Kartą PEKA można również opłacić postój w Strefie Płatnego Parkowania. Parkometr obsługujący kartę PEKA został uruchomiony kilka dni temu na ul. Głogowskiej, przy Dworcu Zachodnim oraz Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Karta PEKA z szerszym wachlarzem usług dla klientów, m.in. możliwością dokonywania opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania ma sukcesywnie zastępować istniejącą kartę chipową wydawaną przez ZDM. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na terenie Strefy Płatnego Parkowania trwa proces adaptacji automatów parkingowych do obsługi kart PEKA. Parkomaty obsługujące kartę PEKA zostały specjalnie oznaczone - na chorągiewce informacyjnej widnieje naklejka z logo "PEKA". Prace związane z dostosowaniem 70 parkomatów do możliwości opłacania postoju w strefie parkowania za pomocą PEKI zaplanowane zostały do 30 października br. Dotychczas na terenie Starego Miasta dostosowanych do systemu PEKA zostało ok. 60 parkomatów. Prace wykonywane są na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. Pieniądze pochodzą z budżetu projektu PEKA - informuje Zarząd Dróg Miejskich.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: