Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ósemka" się przeniosła, tablica została - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ósemka" się przeniosła, tablica została
29-09-2014 00:52   Janusz Ludwiczak
Z dniem 17 lipca do historii przeszła siedziba VIII LO przy ul. Głogowskiej 92. Pod koniec sierpnia spod byłego budynku "Ósemki" wywieziono kamień z tablicą poświęconą Adamowi Mickiewiczowi. Zapomniano jednak o zdemontowaniu tablic informacyjnych.

Od 18 lipca VIII LO oficjalnie znajduje się w nowej siedzibie przy ul. Cegielskiego 1 w centrum miasta. Dotychczasowa siedziba "Ósemki" przeszła w ręce kurii, o czym pisaliśmy już wielokrotnie.

W wakacje odbyła się przeprowadzka liceum, która trwała aż cztery tygodnie. Najpierw w ostatnim tygodniu czerwca pakowane były książki, dokumenty, wyposażenie sal lekcyjnych. Do przeprowadzki wynajęto specjalistą firmę. Przewieźć trzeba tysiące przedmiotów, które łącznie ważą kilkadziesiąt ton, wśród nich są meble, stoły i ławki, ponad 16 tysięcy woluminów książek czy 1,2 tys. kilogramów sprzętu chemicznego. Przy przeprowadzce mimo wakacyjnej przerwy pomagali chętnie uczniowie i absolwenci. Cały dobytek "Ósemki" musiało przewieść aż 17 ciężarówek.

Pod koniec sierpnia sprzed byłego już budynku VIII LO przy ul. Głogowskiej 92 wywieziono kamień z tablicą poświęconą Adamowi Mickiewiczowi, patronowi szkoły.

Na ścianie gmachu naprzeciwko kościoła Matki Boskiej Bolesnej znajduje się jeszcze tablica informacyjna "VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu" oraz "Towarzystwo Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Adama Mickiewicza w Poznaniu".


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: