Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny przedstawił w Parku Kasprowicza swoich kandydatów do Rady Miasta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny przedstawił w Parku Kasprowicza swoich kandydatów do Rady Miasta
26-09-2014 14:02   Janusz Ludwiczak
Wojciech Wośkowiak, Joanna Janowicz-Strzyżewska - rzecznik Euro Poznań 2012, Arkadiusz Ładziński związany ze sportowym Golajem, Zdzisław Szkutnik - radny Osiedla Stary Grunwald, Maria Homan zaangażowana w działalność na rzecz Drużyny Szpiku, Elżbieta Wysocka - prezes klubu sportowego Surma i Hieronim Stawujak - działacz sportowy to kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska w okręgu nr 2, który obejmuje Łazarz, Stary Grunwald, Jeżyce i Ogrody.

W piątkowe południe w jednej z alejek na terenie Parku Kasprowicza prezydent Ryszard Grobelny przedstawił kandydatów swojego komitetu do Rady Miasta w wyborach samorządowych.

Są to osoby zróżnicowane. Wśród kandydatów są przedstawiciele rad osiedli, działacze organizacji społecznych, ludzie związani z medycyną czy kulturą. Moim zdaniem są to osoby niezależne poglądowo. Jestem przekonany, że jeśli ten mandat zdobędą zrobią coś dobrego dla naszego miasta - powiedział Ryszard Grobelny, urzędujący prezydent Poznania.

Wśród kandydatów są m.in. obecny wiceprezydent Tomasz Kayser, była szefowa NFZ i dyrektor POSUM Zbigniewa Nowodworska, radni osiedlowi: Jan Zujewicz i Paweł Sztando ze Starego Miasta, Paweł Adamów z Piątkowa i Wojciech Chudy z Chartowa.

Liderem na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska w okręgu nr 2, który obejmuje Łazarz, Stary Grunwald, Jeżyce i Ogrody będzie Wojciech Wośkowiak.

Zostałem obdarzony zaufaniem przez pana prezydenta. Mam nadzieję, że ten czas, który poświęciłem przez te cztery lata na działalność samorządową zostanie pozytywnie zweryfikowany przez mieszkańców. Cieszę się, że mogłem być radnym Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego i realizować to co dla mnie jest najważniejsze, czyli rozwój Poznania, ale również dbałość i zaangażowanie w sprawy lokalne, które są bliskie mojemu sercu - powiedział Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

A jaki program dla Łazarza na najbliższe cztery lata będzie mieć komitet "Teraz Wielkopolska"?

Chcemy dbać o infrastrukturę i dalej ją rozwijać. Jeśli chodzi o kwestie dotyczące Łazarza to zagospodarowanie, uporządkowanie i otwarcie na lokalną społeczność Rynku Łazarskiego, dalsze działania bazy w Parku Kasprowicza, które mogą być realizowane dwutorowo, również przez radę osiedla. Chcielibyśmy utrzymać stan, który mamy. Przy dobrej kampanii liczymy, że pozyskamy dwa mandaty - uważa radny Wojciech Wośkowiak.

Konkurentką Wojciecha Wośkowiaka w wyborach do Rady Miasta ma być Maria Łazarz, która również działa w Radzie Osiedla Św. Łazarza i będzie "dwójką" na liście SLD.

Bardzo cenię Marię za jej zaangażowanie. Mieszkańcy będą mieli trudny wybór, jest wiele ciekawych osób, które będą ubiegały się o mandat, są to również Katarzyna Kretkowska, Lidia Dudziak czy Łukasz Mikuła. Jest to ciekawy okręg, jeśli chodzi o dobre osoby, zaangażowane i mocno identyfikujące się ze swoim środowiskiem lokalnym - uważa Wojciech Wośkowiak.

A czy na okres kampanii przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarza zawiesi swoją działalność?

Byłyby to wskazane, chociaż niejednokrotnie w sposób naturalny się to nakłada. W żaden sposób nie będę łączyć swojej działalności w radzie osiedla z funkcją radnego miasta Poznania. Jeśli miałby być w związku z tym jakieś obawy to jestem gotów, póki co nie widzę elementów, które mogłoby na to wpłynąć - powiedział Wojciech Wośkowiak.

Kandydatami do Rady Miasta Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska w okręgu nr 2, który obejmuje Łazarz, Stary Grunwald, Jeżyce i Ogrody będą:

  • Wojciech Wośkowiak - Radny Miasta Poznania, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz
  • Joanna Janowicz-Strzyżewska, rzecznik Euro Poznań 2012;
  • Maria Homan, zaangażowana w działalność na rzecz Drużyny Szpiku
  • Zdzisław Szkutnik - radny Osiedla Stary Grunwald
  • Janusz Cybichowski - radny Osiedla Ogrody
  • Elżbieta Wysocka, prezes klubu sportowego Surma
  • Hieronim Stawujak - działacz sportowy.


R E K L A M A

Komentarze (15)

15-10-2014 21:04:22
persymonak
Ja będę głosować na Ładzińskiego, spoko gość, który robi swoje, działa dla Poznania, dzięki niemu wróci żużel do Poznania, a Golęcin znów odżyje
29-09-2014 13:54:39
roman
oprocz wymienionych na Łazarzu działają tez inni ,szkoda ze ich sie nie pokazuje i skazuje na porażke
29-09-2014 11:27:17
JS
O! Witam p.Lidię na lazarz.pl :)
29-09-2014 09:19:45
Olga do "Jak kto chce"
Znam p. Radną od baaaardzo dawna , Jej zasługi?! Pokazówka tv przed domem( na tle suchych drzew grożącym wszystkim i wszystkiemu , fotki podobne do innego , równie "zasłużonego " Radnego, obronę pokazowych działek w sumie chyba 3 albo 1 z kilku ujęć , podobne fotki na Rynku Łazarskim, i co? Zbliża się zima i nadal będziemy wykręcać nogi , za kołnierze będzie się lała woda itp. Ul. Kolejowa w PLANACH OD LAT!! Dla nas ważne są prozaiczne sprawy .Tu chodzi tylko o politykę i zapewnienie sobie godziwej emerytury. Optymistom w tej sprawie życzę powodzenia!!!
29-09-2014 07:30:49
Jak kto chce
do Olga "Całe szczęście , że do Rady Miasta nie weszła tak infantylna w wypowiedziach Radna od osiołków wszelkich." - przykro że nie wiesz o tym że w/w Pani jest Radną od kilku kadencji. Sprawa osiołków jest rzeczywiście żenująca, ale szkoda że przesłoniła zasługi p.Dudziak dla Łazarza. Obrona Parku Kasprowicza przed zabudową wieżowcami,"walka" o pływalnię na Arenie, o ogródki działkowe na Łazarzu, pozyskanie środków na siłownię dla seniorów w Parku Kasprowicza, nagłaśnianie problemów ul. Kolejowej i przyczynienie się do decyzji Rady Miasta o remoncie tej ulicy,Pani radna jest kontrowersyjna ,ale obiektywnie muszę przyznać że dla Osiedla zrobiła o krocie więcej niż jej "kolega" Radny - wiecznie zadowolony,specjalista od fotek z Prezydentem.Wolę taką radną niż nic konkretnego nie robiącego "klakiera".
29-09-2014 00:02:49
ghat
haha, w parku Kasprowicza, który jeszcze niedawno chciał zabudować... szczyt hipokryzji!!!! Chyba że przyszedł się poużalać, że tyle zieleni i nie ma bloków :( Parki dla Grobelnego są ładne tylko do scenerii przedwyborczej.
27-09-2014 22:37:19
Mieszkanka64
Radni Łazarza to smutne ,ze tutaj mieszkacie, żyjecie i nie przeraża Was to co widzicie dookoła Nasza dzielnica umiera -Rynek Łazarski to obraz nędzy i rozpaczy a Wy teraz będziecie obiecywać gruszki na wierzbie . A MY mieszkańcy powinniśmy Wam powiedzieć dziękujemy w nadchodzących Wyborach Samorzadowych i głosować na nowych Radnych którzy będą działać na rzecz mieszkańców Łazarza. WYBIERZMY NOWĄ EKIPĘ.............................
27-09-2014 21:17:31
csdfsf
woskowiakowi i dudziak (celowo z malej) mowie nie. Potrafia tylko sie pokazac np w kosciele, aby zebrac glosy od babc, ale dla osiedla nie zrobili NIC.
27-09-2014 10:50:55
Olga
Całe szczęście , że do Rady Miasta nie weszła tak infantylna w wypowiedziach Radna od osiołków wszelkich. No cóż - pośmiewisko na całą Polskę i nie tylko. Fora internetowe aż huczą . Z wielka pompą , w obecności fleszy wykonany narożnik Stablewskiego/Łukaszewicza ,( w otoczeniu zieleni wykonanej przez wspólnotę ), to obraz nędzy i rozpaczy . A to wówczas " grzał" swój image p. Wośkowiak . Jak niewiele trzeba , żeby awansować?!Na prawdę Państwo Radni!!! Pomysły Wam się skończyły a tyle dookoła roboty pilnej , bo łazarz zaniedbany jak nigdy.
27-09-2014 09:28:31
Precz z GROBELNYM
Nie niszcz Poznania Nie wybieraj Ryszarda Grobelnego!!- zwany szczota Lwie serce >>>>>W-Y-P-I-E-R-D-A-L--A-J!! GROBELNY Z POZNANIA Podziękujmy szczocie z Newsweek'a za burdel w Poznaniu, za niedziałającą PEKę, na spadający dach na PKP, za nie dokończone inwestycje, za zatrudnieniu 1500 nie kompetentnych urzędasów, za rozbudowę Urzędu Miasta, za budowę tysiąca galerii w Poznaniu + biedronek, za ucieczkę za granicę 20 tyś poznaniaków za pracą za kumoterstwa, szwindle, za zakup kolejnych limuzyn, za Stary Browar, za przewałki z Placem i biurowcem Andersa. przecz z GROBELNYM on już ma willę w Radojewie na Wiosełkowej 32 już dużo nakradł..
27-09-2014 01:07:57
DS
Nie Maria Homan tylko Dorota Raczkiewicz !!!!
26-09-2014 17:58:40
emeryt
Lizusowi p.Wośkowiakowi jak również wybitnej znawczyni kopulacji p. Dudziak już dziękuję.
26-09-2014 17:32:21
M.
" otwarcie na lokalną społeczność Rynku Łazarskiego, dalsze działania bazy w Parku Kasprowicza" Może radny mógłby wyjaśnić co tak konkretnie miał na myśli? Będąc radnym z Łazarza mógł się domyślić, że pewnie to jemu przyjdzie zabrać głos podczas prezentacji kandydatów. Niestety facet gada jakby złapali go znienacka i kazali wypowiedzieć się na temat, o którym nie ma żadnego pojęcia.
26-09-2014 14:30:56
hipokryci
Najpierw dzialaja w radzie osiedla, dla dobra mieszkancow, a teraz pchaja sie do dalszej polityki. Dlatego panu Woskowiakowi tez mowie STOP! Czas na nowych luidzi.
26-09-2014 14:16:56
krscp
"Jestem przekonany, że jeśli ten mandat zdobędą zrobią coś dobrego dla naszego miasta" - dobre sobie. A po cóż innego ich wybieramy :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: