Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ulicy Wyspiańskiego posadzono zieleń i zamontowano ławki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ulicy Wyspiańskiego posadzono zieleń i zamontowano ławki
26-09-2014 11:15   Janusz Ludwiczak
Ulica Wyspiańskiego zazieleniła się. Na odcinku pomiędzy Jarochowskiego a Wojskową pojawiły się również ławki.

W październiku zeszłego roku informowaliśmy, że Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi prace związane z rewaloryzacją szaty roślinnej.

Wiosną 2014 r. przystąpimy do zagospodarowania terenu roślinnością. Docelowo przewidziano również w tym miejscu elementy małej architektury. Ustawienie nowych ławek, koszy na śmieci uzależnione jest od uzyskania środków finansowych na ten cel. Prace na ulicy Wyspiańskiego prowadzone są w ramach rekompensat wyznaczonych przez Wydział Ochrony Środowiska UMP - informował w październiku 2013 r. ZDM.

Zarząd Dróg Miejskich słowa dotrzymał. Po południowej stronie Wyspiańskiego (po stronie Areny), na odcinku pomiędzy Jarochowskiego a Wojskową posadzono m.in. cisy, piwonie i bergenie. Ponadto drogowcy zamontowali osiem ławek z koszami na śmieci.

Ulica Wyspiańskiego zmienia swoje oblicze od konferencji klimatycznej, która odbyła się w grudniu 2008 roku. Po obu stronach ulicy pojawiły się drzewa. W przyszłości planowana jest również rewitalizacja ulicy Wyspiańskiego na odcinku pomiędzy Wojskową a Reymonta.


Komentarze (10)

17-10-2015 20:57:27
Bazyli
Te ławki na ulicy, na których i tak nikt nie będzie siedział i wdychał spalin - lepiej było postawić w Parku Kasprowicza. Na "Arenie" jest zbyt mało ławek, a te które są jakiś projektant wymyślił takie, że nie daje się na nich siedzieć (średnio wysokiej osobie nóżki "dyndają", bo są zbyt wysokie; wiele osób siedzi bokiem, bo inaczej niewygodnie). Te ławki z ulicy Wyspiańskiego - próbowałem - bardzo wygodne - PROSZĘ PRZENIEŚCIE JE DO PARKU!!! Zaś na Wyspiańskiego naprawcie chodnik (na tych fotkach widać, jaki jest krzywy).
28-09-2014 19:59:05
emeryt
Odcinek ul. Wyspiańskiego "bardzo uczęszczany" głównie przez uczniów. Raczej RO chciała mieć zielono i ładnie pod oknami. Pomysł chwalebny lecz nie ta lokalizacja - w pobliżu Arena z możliwością odpoczynku.
26-09-2014 20:50:47
TOMI
@M - nie trzeba wytrzeszczać oczu - na pierwszym zdjęciu - jest wszystko o czym napisano - na pierwszym planie liście piwonii - teraz już złote - kwiaty pokażą się w końcu maja ( miejmy nadzieję !), bujne chwasty, w dalekim tle bergenie, cisy a za płotem miejsce gdzie przez bardzo długie lata rosły morwy. Pa,pa....
26-09-2014 17:35:27
M.
Znowu się czepiam, ale jak już tak ładnie nasadzono roślinki, to przy okazji można było powyrywać chwasty wrastające w chodnik. No chyba, że one też częścią klombów (np. na zdj. 8) :))
26-09-2014 17:25:15
M.
@TOMI Wytężam wzrok i jakoś nie mogę znaleźć wspomnianych piwonii. Może to dlatego, że o tej porze roku liście już są ścięte, a karpy odpowiednio zasilone. Albo piwonie pomyliłeś z czymś innym.
26-09-2014 17:00:57
j73
Na zdjęciu 12 już widać początek niszczenia , słupek skrzywiony i drut oberwany,a co będzie dalej?
26-09-2014 14:54:17
pamięćsłonia
Druga sprawa - do dziś nikt jakoś nie wyjaśnił "naturalnej" śmierci posadzonych po pn. stronie Wyspiańskiego młodszych ode mnie o 30 lat klonów. Znaczy obecnie zasadzone rośliny przetrwają choć rok? A może coroczna zrzuta mieszkańców Osiedla na nową zieleń?
26-09-2014 14:46:37
pamięćsłonia
To idę do Biedronki, to idę do Biedronki, to biegnę do Biedronki. Hurra! Mam gdzie spocząć wracając bo pełne szkło taaakie ciężkie (od olejku do opalania rzecz jasna). Odnośnie ostatniego zdania Panie Autorze i Rado Osiedla - "to" powinno zostać zsynchronizowane z budową jakiegoś sensownego parkingu dla "Areniarzy" i mieszkańców "lejących" na zbyt drogie,podziemne pod swoją podłogą. Aaa, bym zapomniał - grant unijny sponsorowany przez Niemcy na rewitalizację Osiedla vonJehowy (sorry imię mi z pamięci wypadło) przewidywał prócz odnowienia kamienic również parking podziemny pod rzeczonym osiedlem. Ktoś to jeszcze pamięta? Siano wydane, sprawa zamieciona, nagrody przyznane.
26-09-2014 14:09:56
TOMI
Jeszcze ładniej byłoby gdyby zrezygnowano z posadzenia piwonii - bo wyglądają na chorowite - a nie jest to objaw jesiennego przebarwienia- za to bergenie pięknie się rozrosły i będą zimą też zdobić ten fragment ulicy. Szkoda , że nie pomyślano o wymianie chodnika po tej stronie ul. Wyspiańskiego. Brakuje też kilku platanów. Wielki żal, że wycięto piękne morwy obok hotelu - komu przeszkadzały???
26-09-2014 13:25:46
;-)
Ładnie
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: