Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rowerzyści wyjadą w piątkowy wieczór na ulice - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rowerzyści wyjadą w piątkowy wieczór na ulice
25-09-2014 10:23   Janusz Ludwiczak
W piątkowy wieczór Poznańska Masa Krytyczna przejedzie przez Łazarz. Rowerzyści przejadą m.in. ulicami Głogowską, Berwińskiego, Matejki i Wyspiańskiego.

W każdy ostatni piątek miesiąca Masa Krytyczna przejeżdża ulicami miasta. Tym razem rowerzyści przejadą również przez Łazarz.

Tematem przewodnim będą ulice, na których zazwyczaj nas, rowerzystów, nie ma. Takie ulice to np. Wyszyńskiego. Dlaczego nas tam nie ma albo prawie wcale nie ma? Bo to szerokie arterie samochodowe, na których często podnosi się dopuszczalną prędkość, a w rzeczywistości nawet na ulicach z 50km/h jest ona znacznie wyższa. Pojawił się nawet pomysł dopuszczenia ruchu rowerowego na południowym wiadukcie Mostu Dworcowego. Czy jednak faktycznie jest tak niebezpiecznie? Czy nie jest tak, że rowerzystów karmi się strachem, aby pod jego wpływem podejmowali decyzje emocjonalne i spontaniczne, lecz niekoniecznie rozsądne i strategiczne, i wybierali jazdę po chodniku? - wskazuje Kamila Sapikowska z Poznańskiej Masy Krytycznej.

Cykliści wyruszą o godz. 18:30 ze Starego Rynku i przez centrum, Śródkę, Warszawską, Św. Michała, Bałtycką, Lechicką, Serbską, Naramowicką, Szelągowską, Armii Poznań i Roosevelta dojadą do Ronda Kaponiera.

Następnie pojadą przez Łazarz ulicami: Roosevelta, Głogowską, Berwińskiego, Matejki, Wyspiańskiego i Głogowską, a dalej przez Most Dworcowy i Matyi wrócą na Stary Rynek.

Na czas przejazdu Poznańskiej Masy Krytycznej wstrzymany zostanie ruch samochodowy. Trasę przejazdu rowerzystów zabezpieczać będzie policja.


R E K L A M A

Komentarze (2)

25-09-2014 11:59:16
Pablo
Czy nie jest tak, że rowerzystów karmi się strachem, aby pod jego wpływem podejmowali decyzje emocjonalne i spontaniczne, lecz niekoniecznie rozsądne i strategiczne, i wybierali jazdę po chodniku? - wskazuje Kamila Sapikowska z Poznańskiej Masy Krytycznej Niech się puknie w łeb ta baba. Porównajcie- ile osób zmarło/zginęło w kolizji rower-samochód, a ile w kolizji rower-pieszy. Dlatego won z ulic na ścieżki rowerowe i chodniki (jak nie ma ścieżki)
25-09-2014 11:52:58
morlock
I niech ich Św.Krzysztof prowadzi. Interpretujcie mój wpis jak tam se chcecie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: