Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim worki na psie kupy rozeszły się jak świeże bułeczki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim worki na psie kupy rozeszły się jak świeże bułeczki
20-09-2014 01:12   Janusz Ludwiczak
W ramach całotygodniowych działań promocyjnych i edukacynych, prowadzonych przez członków zespołu Kejter też Poznaniak oraz Strażników Miejskich w piątkowy poranek na Rynku Łazarskim rozdano ponad 19 tys. worków foliowych na psie kupy oraz psie elementarze i informatory.

Straż Miejska zorganizowała Psi tydzień w ramach kampanii "Kejter też poznaniak".

Psi tydzień w Poznaniu miał na celu przypomnienie mieszkańcom o podstawowych obowiązkach jakie spoczywają na właścicielach psów oraz na osobach wyprowadzających psy na spacer, propagowanie sprzątania zanieczyszczeń poprzez rozdawanie woreczków oraz na zebraniu informacji z zakresu funkcjonowania tzw. psiej infrastruktury - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

W piątek, w godz. od 8:30 do 10:30 na Rynku Łazarskim działał punkt informacyjny, w którym przedstawiciele zespołu "Kejter też poznaniak" i Strażnicy Miejscy rozdawali woreczki do sprzątania psich zanieczyszczeń. Dla 100 osób przygotowano 100 pakietów promocyjnych każdy po 100 worków.

Na Rynku Łazarskim zakończyliśmy Psi tydzień w Poznaniu. To było prawdziwe oblężenie. Zainteresowanie mieszkańców przeszło nasze wszelkie oczekiwania. Pakiety promocyjne rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Po 40 minutach po 100 pakietach nie było śladu. Poprosiliśmy o uruchomienie rezerwy. Grupa kilkunastu osób nie opuściła naszego punktu obawiając się, że kolejna dostawa równie szybko rozejdzie się. Strażnicy z Grunwaldu dowieźli kolejne 6 tys. worków. Po dołożeniu informatorów worki trafiły do mieszkańców - opowiada Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

W ocenie wielu mieszkańców faktycznie jest nastała już moda na sprzątanie. Dawniej "obciachem" było sprzątanie a obecnie "obciachem" jest sytuacja odwrotna. Jednak mieszkańcy Łazarza zwracali uwagę na uliczki, które jak dawniej są maksymalnie "zakupione". Problemów jest tyle ile zarejestrowanych psów, ale widać poprawę. Także tutaj mieszkańcy zwracali uwagę na trawniki - w całym mieście panuje przekonanie, że z trawników nie trzeba sprzątać. W kilku przypadkach zdania mieszkańców były podzielone - jedni twierdzili, że ul. Głogowska jest czysta a drudzy wręcz przeciwnie. Świadczy to o tym, że na polu czystości jest jeszcze dużo do poprawienia. W jaki sposób? W ramach zespołu "Kejter też Poznaniak" przeanalizujemy wszystkie uwagi i spostrzeżenia i postaramy się zaproponować możliwe rozwiązania - zapowiada Przemysław Piwecki, Straż Miejska.


R E K L A M A

Komentarze (2)

23-09-2014 20:00:14
Kazelot
Psie kupy + świeże bułeczki, mmm...pycha zestaw
23-09-2014 07:11:31
Negatyw
... tak jak psie kupy - rozchodzą się pod naszymi butami!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: