Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Lepiej być martwym niż komunistą" - graffiti kibiców Lecha na Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Lepiej być martwym niż komunistą" - graffiti kibiców Lecha na Hetmańskiej
19-09-2014 07:35   Janusz Ludwiczak
Graffiti z napisem "Better dead than red", co znaczy "Lepiej być martwym niż komunistą" (lub "Lepszy martwy niż czerwony") pojawiło się na ulicy Hetmańskiej.

Tym razem na ulicy Hetmańskiej, przy wiadukcie kolejowym i biurowcu Skalar Office pojawiło się graffiti z napisem "Better dead than red", co znaczy "Lepiej być martwym niż komunistą" (lub "Lepszy martwy niż czerwony"). Obok hasła namalowany został przekreślony sierp i młot, jako "zakaz komunizmu".

Hasło "Lepiej być martwym niż czerwonym" po raz pierwszy użyto w czasie zimnej wojny w Europie zachodniej i w USA.

To nie jedyne nowe graffiti, jakie pojawiło się na Hetmańskiej. Każdego tygodnia przy wiadukcie kolejowym grafficiarze tworzą nowe malowidła. Niektóre z nich są niemalże dziełami sztuki. Dzięki programowi "Poznań promuje sztukę nie wandalizm" grafficiarze mogą legalnie malować na murach i ścianach.

Półtora roku temu, w kwietniu 2013 r. Miasto Poznań we współpracy z miejskimi jednostkami organizacyjnymi (m.in. Zarządem Dróg Miejskich) wdrożyło program "Poznań promuje sztukę nie wandalizm". Grafficiarze mogą teraz legalnie malować w kilkunastu miejscach, między innymi na ścianie oporowej pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Hetmańskiej, pod biurowcem Skalar Office Center. Sukcesywnie pojawiają się nowe graffiti.

Grafficiarze tworzą swoje dzieła sztuki zazwyczaj w nocy, które prezentujemy Państwu co jakiś czas.

ZOBACZ TAKŻE: Graffiti na Hetmańskiej w kwietniu 2013

ZOBACZ TAKŻE: Graffiti na Hetmańskiej w lipcu 2013

ZOBACZ TAKŻE: Graffiti na Hetmańskiej w grudniu 2013

ZOBACZ TAKŻE: Graffiti na Hetmańskiej w marcu 2014

ZOBACZ TAKŻE: Graffiti na Hetmańskiej w czerwcu 2014


Komentarze (9)

11-03-2015 19:38:19
JNOP
Tak czy inaczej ludzie, którzy zrobili ten propagandowy wrzut mają nieźle zwichrowane garnki. Tam były wcześniej dobre wrzuty a teraz jakaś biegunka. Lipa.
22-09-2014 07:16:22
Negatyw
Żyje się szybciej, a wyścig szczurów, targety i zebrania są taką samą propagandą jak za komuny - tylko pod innym szyldem. Wkrótce 10latki będą po studiach. Chore czasy!
20-09-2014 17:07:47
mieszkaniec
Demokracja to totalitaryzm taki sam jak komunizm.Demokracja to przedłuzenie komunizmu z tą róznica że wtedy byli czerwoni a dziś tęczowi.Jedni i drudzy narzucają ogółowi swoją ideologię i prześladują swoich przeciwników.Obu ustrojom i jej zwolennikom mówię NIE !!!
20-09-2014 13:43:49
JS
I co mogłeś kupić za wypłatę? Chyba, że wypłacali Ci w bonach PKO - to mogłeś robić zakupy w Pewexie ;) Negatyw, to czcza dyskusja. Jednym jest lepiej, innym gorzej. Do 89 roku moja rodzina nie mogła dostać paszportu - chyba, że w jedną stronę, o jakimkolwiek awansie nikt z nas nie mógł mysleć. Mój dziadek zmarł dość wcześnie po wieloletnim pobycie w więzieniu - nie, nie był przestępcą :) Dlatego mnie żyje się lepiej. Zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Teraz niestety żyje się dużo szybciej i intensywniej. Niektórym to odpowiada - mnie nie. Więc sam widzisz, że widzę również złe strony kapitalizmu :)
20-09-2014 12:12:34
Negatyw
Z dyplomem w ręku, w 1986 miałem (nikomu niczego nie liżąc) 2 propozycje pracy w 2 firmach z mojej branży (telekomunikacja). Tak więc śmieszą mnie wypowiedzi, że teraz jest 100 razy lepiej...
20-09-2014 10:15:18
JS
Wszystko zależy od tego, kto co za komuny robił. Jak lizał tyłek komu trzeba to miał dużego fiata i śmieszną stabilizację. Ale nie wszyscy bylipokornymi cielakami - tym jest lepiej teraz. I Bogu dzięki.
20-09-2014 08:40:41
@Negatyw
Hehe, masz rację, ale najlepsze jest to , że mimo zmian na rynku pracy, to i tak teraz jest 100 razy lepiej niż za komuny! Ot paradoks.
19-09-2014 20:20:00
Tomek
W Polsce niestety nie mamy pełnego kapitalizmu, a jedynie demokrację postkomunistyczną. Nie ma prawdziwej wolności na rynku, mamy stosy regulacji, przepisów, zakazów itp. To co jest obecnie to przekształcona komuna pod rządami Brukseli, zamiast Moskwy.
19-09-2014 16:27:58
Negatyw
Tylko za tej znienawidzonej komuny - praca szukała pracownika. A teraz szuka jej z wywieszony jęzorem i gaciami pełnymi strachu przed komornikiem... Oto, co ma do zaoferowania "nowa demokracja"!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: