Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do końca października Głogowska się zazieleni, a przy Hetmańskiej i Strusia staną ławki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do końca października Głogowska się zazieleni, a przy Hetmańskiej i Strusia staną ławki
19-09-2014 00:57   Janusz Ludwiczak
ZDM rozpoczyna I etap zagospodarowania elementami małej architektury i zielenią skwerów zlokalizowanych przy ul. Głogowskiej. Pierwsze prace zostaną przeprowadzone przy Dworcu Zachodnim, ul. Strusia i skwerze pomiędzy ul. Chociszewskiego i Hetmańską.

Jak już informowaliśmy na początku września Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie zielenią i elementami małej architektury skwerów na ulicy Głogowskiej w Poznaniu zlokalizowanych przy Dworcu Zachodnim, ul. Strusia, ul. Sielskiej oraz skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Chociszewskiego wraz z dwuletnią pielęgnacją.

Do przetargu stanęły trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Kształtowania Zieleni "Gardens" z Promnic w gminie Owińska, prowadzony przez Grzegorza Sobolewskiego proponując cenę 316 222,59 zł brutto.

W pierwszym etapie prac ZDM wytypował wraz z przedstawicielami Rady Osiedla Św. Łazarz i Rady Osiedla Górczyn cztery miejsca przeznaczone do rewaloryzacji. Prace przed budynkiem Dworca Zachodniego będą obejmować remont murków z piaskowca oraz wprowadzenie drewnianych siedzisk. Celem działań jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla pieszych. Po zakończeniu prac, nie będzie już możliwe parkowanie samochodów po prawej stronie od wejścia do Dworca Zachodniego. Naszym celem jest uporządkowanie przestrzeni pasa drogowego, stworzenie estetycznych, miłych miejsc do wypoczynku - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Prace na skwerze przy ul. Strusia będą polegały na uzupełnieniu zielenią przestrzeni pod drzewami oraz wprowadzeniu elementów małej architektury. Z kolei realizacja prac na skwerze Chociszewskiego przewidziana jest w tym roku tylko w zakresie robót przygotowawczych i ziemnych. Pozostały zakres związany z zagospodarowaniem zielenią i elementami małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe) zaplanowano w 2015 r. ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz - dodaje ZDM.

Ostatnim miejscem, wskazanym do rewaloryzacji jest teren przy ul. Sielskiej. W miejscu tym ZDM planuje wykonać remont istniejących donic dla drzew, uzupełniając ich funkcję o elementy siedzisk z materiału drewnianego. Pojawią się tutaj nie tylko miejsca do wypoczynku, ale także stojaki rowerowe i nowe kosze na śmieci. Zasadniczym celem prac rewaloryzacyjnych jest „oddanie” tych terenów pieszym i wyeliminowanie nielegalnego parkowania. Zakończenie prac przy ul. Zachodniej, Strusia, Sielskiej oraz częściowo na skwerze przy ul. Chociszewskiego ZDM przewiduje na koniec października 2014 r.

Kolejny etap prac przewidzianych projektem wykonawczym dla ul. Głogowskiej na odcinku od mostu Dworcowego do ul. Ściegiennego zależny jest przyszłych budżetów, w tym środków przewidzianych w budżetach Rad Osiedli - wyjaśnia ZDM.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: