Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Ryszard Grobelny otworzył wyremontowane boisko i nowy plac zabaw w SP26 na Berwińskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Ryszard Grobelny otworzył wyremontowane boisko i nowy plac zabaw w SP26 na Berwińskiego
17-09-2014 13:57   Janusz Ludwiczak
W środowe przedpołudnie prezydent Poznania Ryszard Grobelny pojawił się w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego, by otworzyć symbolicznym przecięciem czerwonej wstęgi wyremontowane boisko oraz plac zabaw zrealizowany w ramach programu "Radosna szkoła". Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością, gdyż mogły w końcu skorzystać m.in. ze zjeżdżalni i ścianki wspinaczkowej.

"Czy podoba wam się plac zabaw?" - zapytał zgromadzonych uczniów "Dwudziestkiszóstki" prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

"Taaaaaak!" - odpowiedziały dzieci.

To świetnie, ale pamiętajcie, by się nie tylko się bawić, ale dobrze uczyć. Pamiętajcie, że macie wkoło fajnych ludzi, którym Łazarz leży na sercu, którzy bardzo o ten Łazarz dbają. Życzę Wam wszystkiego dobrego, korzystajcie z tych wszystkich atrakcji. Traktujcie tą szkołę jako dom, starajcie się ją lubić - powiedział prezydent Ryszard Grobelny.

Remont boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego był niezbędnym, gdyż placówkę kilkukrotnie próbował zamknąć Sanepid. O katastrofalnym stanie nawierzchni szkolnego podwórka pisaliśmy już w połowie marca, o czym więcej w artykule: Boisko w katastrofalnym stanie w SP26 przy Berwińskiego zostanie wyremontowane.

W ramach inwestycji udało się zmodernizować nawierzchnię szkolnego podwórka. Asfalt zastąpiła kostka pozbrukowa. Pojawiły się również kwietniki, w których posadzono tuje, a wokół nich powstały ławki. Do tej pory uczniom "dwudziestkiszóstki" brakowało miejsca, gdzie mogą usiąść w trakcie przerw.

Boisko jest potrzebne zawsze. Dobrze, że w końcu udało się je wyremontować, również dzięki aktywnej grupie mieszkańców - wskazuje Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Prezydent Poznania wspólnie z dyrektorem szkoły Stanisławem, Kropielnickim, radnym Wojciechem Wośkowiakiem i Marią Łazarz - przewodniczącą Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz udali się wspólnie na nowy plac zabaw, zrealizowany w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". Uczniowie "Dwudziestkiszóstki" mogły w końcu skorzystać m.in. ze zjeżdżalni czy ścianki wspinaczkowej. Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością od 1 września.

Na zakończenie prezydent Ryszard Grobelny wpisał się do szkolnej kroniki oraz spotkał się z dyrekcją placówki, gronem pedagogicznym i radą rodziców.

Remont boiska w SP26 kosztował w sumie 230 tysięcy złotych, z czego 150 tys. zł przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz, a 45 tys. zł miasto - Wydział Oświaty Urzędu Miasta. Pozostałą kwotę - 35 tys. zł przekazała szkoła i rada rodziców.

Natomiast budowa placu zabaw w ramach programu "Radosna Szkoła" kosztowała 120 tys. zł, z czego 60 tys. zł pokryło miasto, pozostałą kwotę Ministerstwo Edukacji.

Od 2009 roku w ramach programu "Radosna Szkoła" w całym Poznaniu zbudowano 32 place zabaw, m.in. na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza oraz w "dziewięćdziesiątce" przy ul. Chociszewskiego.


R E K L A M A

Komentarze (10)

21-09-2014 19:50:27
Emeryt z Osiedla
Droga "obiektywna"nie jesteś obiektywna ani bezstronna. W tej szkole w ostatnich 20 latach zrobiono bardzo dużo. Wymieniono przeszło 220 okien/ specjalnie wykonanych/ bo budynek jest zabytkowy. Wymieniono podłogi i odnowiono sale lekcyjne, wymieniono wszystkie drzwi wejściowe do sal lekcyjnych, wykonano kapitalny remont pomieszczeń świetlicy szkolnej,wyremontowano małą i dużą salę gimnastyczną,wykonano nowoczesną salę konferencyjną w której goszczono” Prezydenta,zamontowano nowoczesne wejścia z boiska na korytarz/parter/ –zwiększenie bezpieczeństwa dzieci,odrestaurowano drzwi wejściowe do szkoły zgodnie z zaleceniami konserwatora i to wszystko nazywa się nic. Przypominam że środki finansowe na wymianę nawierzchni pozyskała od Rady Osiedla poprzedniczka i była to kwota 185.000,- zł. Ze środków Rady Osiedla i środków Rady Miasta po następca wykonał remont boiska ,ale pierwsze działania podjęła p.A,Hrynyk. Można kogoś lubić lub nie,ale jak się pisze o sobie „obiektywna” to trzeba być konsekwentnym i sprawiedliwie oceniać fakty. Myślę że niektóre osoby zobaczyły budynek SP 26 od środka rok temu i nie mają skali porównawczej. Chwała za remont boiska,ale szkoła to także inne pomieszczenia bezpieczne dla dzieci.
20-09-2014 07:18:28
obiektywna
Bylam na otwarciu tego boiska poniewaz jestem w Radzie Rodzicow w tej szkole. Pan Prezydent przyjechal poniewaz Dyrektor szkoly go zaprosil- uwazam to za ladny gest. Gdyby nie miasto i Rada Osiedla to boisko nadal byloby w oplakanym stanie. W tej szkole od ponad 20.lat nic sie nie robilo. Zapewniam jednak wszystkich rozzalonych,ktorym wspolczuje,ze bez preznego dyrektora nic sie nie zdziala.
19-09-2014 00:40:15
J
"Pamiętajcie, że macie wkoło fajnych ludzi, którym Łazarz leży na sercu, którzy bardzo o ten Łazarz dbają. Życzę Wam wszystkiego dobrego, korzystajcie z tych wszystkich atrakcji. Traktujcie tą szkołę jako dom, starajcie się ją lubić"
18-09-2014 14:12:36
Sprawiedliwy
Dobrze, ze chociaż gdzieś wyremontowali a co z pozostałymi szkołami na Łazarzu? Szkoła sportowa nie ma porządnej sali do ćwiczeń a dzieci ćwiczą w namiocie "balonie", gdzie zimą jest zimno (ok 10 st) a latem gorąco. W XXI wieku, śmiech ... o boisku w SP 69 lepiej nie wspominać, placu zabaw "Radosna szkoła" też brak ... Wydaje mi się, ze szkoła sportowa powinna mieć przede wszystkim sale sportową z prawdziwego zdarzenia a nie atrapę ... A czy już po wyborach, też będziemy otwierać nowe boiska, sale gimnastyczne i place zabaw ???
18-09-2014 11:18:20
paramido
Ten pan się po prostu już wypalił i zbytnio skompromitował, by brać go 'na serio'... Gospodarz nie chwali się publicznie nową furtką, kiedy cały dom jest rozwalony, w niekończącym się remoncie i nawet myszy uciekają do sąsiadów, którzy lepiej sobie radzą...
17-09-2014 23:15:49
JS
Wbrew pozorom było bardzo sympatycznie, bez zadęcia i zbędnej pompy. Wbrew waszym opiniom, dzieciaki czuły się naprawdę zaszczycone i były bardzo zadowolone, choć niektóre,po informacji, że przyjeżdża prezydent, oczekiwały Komorowskiego :)
17-09-2014 22:55:28
pyra
Czyzby krol Ryszard szukal juz elektoratu na kolejne lata i kadencje?
17-09-2014 17:30:46
Olga do Tonny
Złośliwość nie zna granic. Zły prezydent- dobry prezydent, cokolwiek by nie zrobił?!. Az wstyd , ze tacy są poznaniacy , którzy słynęli z czystości i gospodarności . Ładne , funkcjonalne boisko DLA UCZNIÓW , to dlaczego nie ma być prezydenta? Nie kumam!
17-09-2014 15:08:44
eswu
Jeśli to będzie odpowiednio blisko wyborów, to z całą pewnością zaszczyci swą osobą te ważne uroczystości (oczywiście w gronie wiernych radnych).
17-09-2014 14:31:39
tonny
Czy prezydent Grobelny bedzie rowniez na otwarciu wyremontowanego chodnika na Kasprzaka i wymienionej kratce sciekowej na Glogowskiej?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: